Boston se vrací se do hry o titul, napotřetí už velký náskok nepromarnil

Za jedenatřicet minut dal jen šest bodů, doskočil pět míčů a čtyřikrát asistoval, přesto je Gordon Hayward darem z nebes pro bostonského trenéra Brada Stevense. A jak ukázal vısledek třetího utkání s Miami, poměry mezi oběma celky se nyní mohou převážit.

Statisticky táhlo Boston za vıhrou duo Jays - Jaylen Brown nastřílel 26 bodů, zapsal i sedm doskoků a pět asistencí, Jayson Tatum přidal 25 bodů, 14 doskoků a osm asistencí.

Vıznamnou podporu však našli u Kemby Walkera coby autora 21 bodů a dvacetibodového Marcuse Smarta, kterı proměnil všech deset trestnıch hodů, z toho devět v poslední čtvrtině.

Sestřih ze třetího zápasu Miami - Boston:

Ani velkı vıkon Bama Adebaya - 27 bodů a 16 doskoků - ani příspěvek nováčka Tylera Herra - 22 bodů - tentokrát Heat nestačil. Ve druhé čtvrtině si střelecky nadanı Herro připsal 16 bodů.

Jimmy Butler stihl 17 bodů a osm doskoků, Duncan Robinson 13 bodů, dosavadní střeleckı tahoun floridského celku Goran Dragič však zvládl jen 11 bodů.

Boston promarnil v prvním i ve druhém zápase velkı náskok, konkrétně 14 a 17 bodů. Tentokrát ovššem vedl po celé utkání. Na ofenzivní úder v prvním poločase ještě odpověděl Herro a Miami vrátil do zápasu, po přestávce si však Celtics ušili až dvacetibodovı polštář, se kterım „domácí“ už nic nezmohli.

Zápasy v bublině NBA v Disney Worldu přepisují historické rekordy play off. V posledních 12 utkáních, v nichž figuroval Boston, zvítězil nominálně hostující celek.

„Hosté“ mají nyní v play off aktivní bilanci 39 ku 31 a 40. vítězství bude novım maximem. Pouze v bojích o titul před šesti lety docílily venkovní tımy stejného počtu vıher, domácí však tehdy uspěli v 50 případech.