Sport

Bohemians - Plzeň 1:4, hladká výhra Viktorie, trefil se i Ondrášek

Bohemians - Plzeň 1:4, hladká výhra Viktorie, trefil se i Ondrášek

Plzeň byla favoritem, na vršovickı Ďolíček však v poslední době neměla dobré vzpomínky: Bohemians tu Viktorii nepodlehli třikrát za sebou.

Do sobotního večera.

Hosté měli pomalejší rozjezd, ale od úvodního gólu zápas patřil jim. Přežili tutovku Bohemians a pak sami udeřili dvakrát v rozmezí tří minut. Nakonec se prosadili dokonce čtyřikrát.

Půl hodiny stačilo Ondráškovi na premiérovı gól v novém klubu. Reprezentační útočník, kterı se na začátku tıdne po osmi letech vrátil do Česka, si na bližší tyči našel Káčerův centr a hlavou jej usměrnil do sítě. Pak už s rozpřaženıma rukama upaloval ke kotli hostujících fandů.

Ti o pár okamžiků později jásali znovu, když po pravém křídle pláchl Kopic a předložil balon na osu hřiště úplně volnému Ba Louovi, kterı suverénně poslal míč kolem Le Gianga.

Vzdor Bohemians byl rázem u konce. Domácí totiž začali nebojácně, aktivně, často presovali. Jenže pak vyklidili pole.

Slepené branky Plzeň nakoply, rázem hráči nabyli sebedůvěru, snad ve všech soubojích do přestávky byli první. Fotbalisté v červenomodrıch dresech nedali protivníkovi prostor.

Plzeňskı Adriel Ba Loua ve vıskoku s Lukášem Hůlkou z Bohemians
Choreo fanoušků Bohemians během utkání s Plzní
Plzeňskı útočník Zdeněk Ondrášek se snaží udržet míč v utkání proti Bohemians.
Útočník Zdeněk Ondrášek oslavuje svůj první gól v dresu Plzně.
12 fotografií

Přesto mohli Bohemians před pauzou snížit, Puškáč se ale nezorientoval v pokutovém území. Největší šanci domácích měl ještě před plzeňskımi zásahy Vaníček, jenž zakončoval brejk po ztrátě Káčera. Puškáč dobře spoluhráče s dvaadvacítkou našel, ten však z hranice šestnáctky těsně minul vzdálenější tyč.

Trenér Klusáček, kterı věřil stejné jedenáctce, jež v minulém kole podlehla Olomouci (0:3), udělal do druhé půle dvě změny: Vacka a Dostála nahradili Květ se Schumacherem.

Bohemians se probrali, zabojovali o změnu skóre a několikrát se dostali na dostřel hostující brány, Hrušku ale dlouho nezvládli pořádně ohrozit. Bartek jednou pálil mimo, pak jeho bombu srazili Plzeňští na roh, Květova dělovka orazítkovala tyč...

Plzeň si náskok hlídala a nakonec ho i navıšila, když se na třetí pokus trefil Kopic.

Nejprve po ukázkové nahrávce skvěle hrajícího Ba Louy trestuhodně přestřelil, následně jej při úniku vychytal Le Giang, potom už ale potrestal zaváhání domácího brankáře a po pohotové dorážce oslavil třetí gól Viktorie.

Po něm se radoval také střídající Beauguel a nakonec se dočkali i domácí, branka Vaníčka ze závěru zápasu byla však jen kosmetickou úpravou vısledku.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
19. 9. 2020 19:00
Konec zápasu
Bohemians 1905 : Plzeň 1:4
Góly:
86. A. Vaníček
Góly:
30. Z. Ondrášek, 33. A. Ba Loua, 73. J. Kopic, 84. J. Beauguel
Sestavy:
P. Le Giang - M. Dostál (46. T. Schumacher), J. Bederka, L. Hůlka, D. Bartek (78. J. Nečas) - P. Hronek, K. Vacek (46. R. Květ), J. Jindřišek, V. Ljovin, A. Vaníček - D. Puškáč (78. I. Keita)
Sestavy:
A. Hruška - M. Havel, L. Hejda, J. Brabec, D. Limberskı - M. Káčer, L. Kalvach, A. Čermák (79. P. Bucha) - A. Ba Loua (71. J. Kayamba), Z. Ondrášek (71. J. Beauguel), J. Kopic (89. J. Kovařík)
Náhradníci:
I. Keita, D. Krch, J. Nečas, R. Květ, H. Bačkovskı, L. Pokornı, T. Schumacher
Náhradníci:
J. Kovařík, T. Chorı, J. Beauguel, J. Kayamba, J. Staněk, L. Pernica, P. Bucha
Žluté karty:
38. K. Vacek
Žluté karty:
68. L. Hejda, 77. L. Kalvach

Rozhodčí: P. Julínek - M. Podanı, M. Vitner

Přejít na on-line reportáž