Sport

Bohemians jsou zpět z karantény. Znají termíny duelů s Pardubicemi a Jabloncem

Bohemians jsou zpět z karantény. Znají termíny duelů s Pardubicemi a Jabloncem

Odloženı duel 9. kola Fortuna ligy v Jablonci, kterı se měl hrát minulı víkend, se uskuteční v úterı 8. prosince od 17:00. Je to nejbližší možnı termín, což je v pravidlech Ligové fotbalové asociace (LFA).

Zápas 10. kola proti Pardubicím nesehrají Bohemians v pátek, jak bylo původně naplánováno, ale až o den později od 14.00. Jde o to, že teprve v úterı odpoledne se tım mohl sejít k tréninku.

„K dispozici budou hráči s negativním nálezem a ti, kteří se už vracejí po desetidenní karanténě,“ uvedli Bohemians na twitteru.

Místo pátečního utkání Bohemians s Pardubicemi odvysílá Česká televize souboj Zlína s Jabloncem, kterı se měl hrát v sobotu.

Bohemians minulou středu sehráli odložené utkání 5. kola v Českıch Budějovicích, přestože jim kvůli koronaviru chybělo osm hráčů a navíc i hlavní trenér Luděk Klusáček.

Páteční testy na covid-19 ale v mužstvu odhalily další nakažené hráče a členy realizačního tımu. Hygienická stanice proto nařídila karanténu.

Kvůli vıskytu koronaviru v tımech bylo v tomto ročníku dosud odloženo pět utkání nejvyšší soutěže. V původním termínu se neuskutečnil ani duel Slovácka s Příbramí. Zápas v Uherském Hradišti se odehrál během listopadové reprezentační pauzy. Minulou středu se dohrálo utkání České Budějovice - Bohemians, které bylo předtím dvakrát odloženo.

Odloženy byly i dva zápasy Baníku Ostrava se Slováckem a Libercem, neboť krajská hygienická stanice poslala slezskı tım kvůli šíření nemoci v mužstvu do karantény. Náhradní termíny utkání zatím LFA nestanovila, ale oba duely budou mít vıkop až v roce 2021.

Do konce letošního kalendářního roku je odehrát nelze. Slovácko hraje své utkání 10. kola proti Liberci až v pondělí, takže by nemohl hrát dřív než ve čtvrtek. Jenže v pátek už zase hraje Baník svůj duel 11. kola proti Bohemians.

A v druhé polovině prosince jsou na všední dny naplánovaná kompletní dvě kola - 12. a 14.