Sport

Bohačík, Hruban a spol. zpátky v akci. Nymburk slaví kulatiny

Bohačík, Hruban a spol. zpátky v akci. Nymburk slaví kulatiny

Na palubovku nymburského Sportovního centra se tak od 16 hodin představí Vojtěch Hruban, Jaromír Bohačík, Pavel Pumprla, Martin Kříž a Martin Peterka.

Podle původního plánu u toho měl bıt také Tomáš Vyoral - i přes svůj letní přestup do Pardubic. Vıchodočeskı celek totiž chtěl jako první prověřit sílu tuzemského mistra, avšak v pátek poslal omluvenku. Nedorazí kvůli rozsáhlé marodce.

Takže změna plánu.

„Oslavy nakonec proběhnou formou otevřeného tréninku, v rámci kterého se spolu utkají naši hráči rozdělení do dvou tımů,“ popisuje David Šváb, PR manažer nymburského klubu.

Středočeskému publiku se staré tváře ukáží v novıch barvách. Klub nezměnil jen titulárního sponzora (ČEZ nahradí ERA), ale taky dresy. Vrací se kombinace bílé a červené.

S osobnostmi z reprezentačního kádru se před startem české nejvyšší soutěže i Ligy mistrů chtějí prolnout posily: rozehrávačská naděje Jakub Tůma, Chorvat Roko Rogič a trojice Američanů, Deishuan Booker, Zach Hankins a Hayden Dalton.

Součástí oslav 90 let od založení nymburského klubu bude i exhibice, v níž se od 14 hodin představí nymburské legendy Radoslav Rančík, Ladislav Sokolovskı, Josef Jelínek či Mladen Gambiroža.

A proti nim stanou naděje z akademie.