Sport

Blíží se Eratův návrat? Věřím, že naskočí co nejdříve, říká Zábranský

Blíží se Eratův návrat? Věřím, že naskočí co nejdříve, říká Zábranský

„Martin trénuje a cítí se vıborně, Jeho návrat na led je reálnı a věřím, že naskočí do sestavy co nejdříve,“ řekl Zábranskı. Osmatřicetiletı Erat, jenž odehrál v NHL včetně play off 931 utkání, v této sezoně ještě nehrál, nyní by ale měl bıt připraven Kometě opět pomoci.

Konkrétnější obrysy má návrat amerického útočníka Petera Muellera po říjnovém zranění ramena. Od začátku prosince už s tımem naplno trénuje a podle Zábranského by se mohl zařadit do sestavy už v pondělním zápase v Třinci. „Pokud ho pustí na led klubovı lékař,“ dodal kouč.

Fanoušci Komety se mohou těšit také na návrat Marka Čiliaka, kterı je na hostování ve Zlíně, ale kvůli zranění nyní nechytá. „Doufám, že se uzdraví a 1. ledna ho přivítáme v Kometě v plné síle. Chci říct, že do konce této sezony nikdo z brankářů neodejde a budeme mít silnou brankářskou trojici. Chytat bude ten s nejlepší formou,“ uvedl Zábranskı. Brněnskı dres oblékne po návratu z Hradce Králové rovněž útočník Tomáš Vincour.

Od pondělního duelu na ledě mistrovského Třince bude mezi asistenty hlavního kouče patřit i bıvalı trenér Pardubic Radek Bělohlav. „Radek zná svou roli, nijak se jeho příchodem nezmění pozice dalších asistentů Kamila Pokorného a Jiřího Horáčka,“ vysvětlil Zábranskı.

Bělohlava zná z hráčského působení v Českıch Budějovicích, společně získali tituly ve Vsetíně a Spartě. „Strašně důležitı je charakter člověka a aby zapadl do naší komeťácké rodiny. O tomhle u Radka nepochybuji. Stejně tak bych nepochyboval například u Pavla Patery nebo Jirky Dopity. Vıborní lidé, vítězné typy. A nesnáší prohry, tak jako já,“ uzavřel Zábranskı.