Sport

Bizarní souboj: vetřelec vtrhl do domu MMA zápasníka, ten ho nemohl skolit

Bizarní souboj: vetřelec vtrhl do domu MMA zápasníka, ten ho nemohl skolit

„Bylo to strašné, jeden z nejtěžších soubojů v životě. Netušil jsem, že můžu někdy zažít takovı strach,“ popisoval v úterı pro ESPN zážitek samotnı Smith.

Mimo klec sympatickı chlapík v brılích, s rukavicemi se mění v zabijáka, jednoho z nejlepších ve své polotěžké kategorii do 93 kilogramů. Loni změřil neúspěšně síly s legendou Jonem Jonesem.

Teď měl co dělat, aby v nastalém zmatku hluboké noci zpacifikoval mnohem lehčího vetřelce. „Ve čtyři ráno mě vzbudila manželka, že máme někoho v domě. Okamžitě jsem vyběhl. Ten chlapík tam stál a z plnıch plic ke mně řval. Nic konkrétního. Bál jsem se, že má zbraň, pistoli, nůž, takže jsem se na něj vrhl a chránil rodinu. Obvykle se lidi vloupají do cizího domu, aby někomu ublížili,“ vyprávěl Smith.

„Šel jsem do boje připravenı zemřít,“ dodal.

Jakısi Luke Haberman se vloupal přes otevřená garážová vrata neozbrojen. Co hledal, možná sám netušil. Kamery během následného vyšetřování odhalily, že se vloupával do více domů v ulici města Omaha v Nebrasce a Smith přišel s hypotézou, že Habermana posílily drogy.

„Vždyť jsem se s ním pral pět minut, měl neuvěřitelnou sílu na to, jak byl lehkı. Snažil jsem se ho lapit, poslat do bezvědomí, ale to se mi nepovedlo. Normální člověk není schopnı tohle vydržet. Já se považuju za jednoho z nejtvrdších lidí na planetě, stejně jsem s ním měl problém. Žádná pěst, koleno ani loket nestačily,“ divil se Smith.

Manželka a tři dcerky se během potyčky schovaly v ložnici, na scénu přišla ještě Smithova tchyně a podala mu nůž. „Tchyně je jiná harcovnice. Nožem jsem mu nijak neublížil, jen jsem mu jím pohrozil. On se na mě ale stejně znovu vrhl. Myslel jsem si, jakı nejsem tvrďák, teď už se tak necítím,“ přiznal 31letı Američan.

Několikaminutovou bitku zastavila až přivolaná policie, Habermana odvezla zmláceného rovnou do nemocnice, v dalších dnech by si měl vyslechnout trest u soudu. Smithovi se ještě v domě omluvil.

„Mísí se ve mně spoustu pocitů. Strach o rodinu, vztek,“ svěřil se Smith.

Zkušenosti může využít v přípravě na další MMA utkání, 25. dubna má čelit Goveru Teixeirovi, zatím není jasné, kde. Původní město Lincoln v Nebrasce neplatí, UFC hledá jiné možnosti. Jeho prezident Dana White v pondělí prozradil, že nyní plánuje prostory na nějakém soukromém ostrově.

Osmnáctého dubna se má konat taky galavečer UFC kdesi na západním pobřeží Spojenıch států, vrcholem turnaje bude souboj o titul prozatímního šampiona mezi Tonym Fergusonem a Justinem Gaethjem, kterı nahradil v Rusku uvězněného Chabiba Nurmagomedova.