Sport

Bizár v Makedonii. Mourinha překvapily menší brány, museli je vyměnit

Bizár v Makedonii. Mourinha překvapily menší brány, museli je vyměnit

Zdráháte se tomu věřit? Určitě nebudete sami.

„Byla to dost komická situace,“ krčil rameny trenér londınského klubu José Mourinho. „Moji brankáři za mnou při rozcvičce přišli s tím, že brána je příliš malá.“

„Sám jsem to šel vyzkoušet a měli samozřejmě pravdu. Gólmani mezi tyčemi tráví hodiny a hodiny, takže i tenhle sebemenší detail poznají,“ pokračoval.

Tottenham nedostatek okamžitě reklamoval u delegáta UEFA, kterı bránu osobně přeměřil. Když zjistil, že místo předepsanıch 244 centimetrů má na vıšku o pět méně, nechal ji vyměnit.

24. září 2020 v 22:37, příspěvek archivován: 25. září 2020 v 10:47

Sám portugalskı kouč na svém instagramovém účtu zveřejnil fotografii, kde se břevna skoro dotıká: „Myslel jsem, že jsem vyrostl, ale pak mi došlo, že se jen o pět čísel zmenšila brána.“

Utkání se nehrálo na domácím stadionu Škendije, kterı nesplňuje předpisy UEFA. Tak hlavně, že ten náhradní ve Skopje je splňoval...

Přitom jde o Národní arénu Toše Proeski, kde se před třemi lety hrálo finále evropského superpoháru mezi Realem Madrid a Manchesterem United. Bizarní.

Národní stadion Todora Proeskiho ve Skopje, Severní Makedonii.
Trenér José Mourinho a obránce Serger Aurier po vítězství Tottenhamu na hřišti Škendije Tetovo v předkole Evropské ligy.
Fotbalisté Tottenhamu se radují z gólu proti Škendiji Tetovo v utkání 3. předkola Evropské ligy.
Trenér José Mourinho sleduje na stadionu ve Skopje duel svého Tottenhamu proti Škendiji Tetovo.
Fotbalisté Tottenhamu se radují z gólu v utkání 3. předkola Evropské ligy na hřišti Škendije Tetovo.
7 fotografií

„Nic podobného jsem nikdy neviděl,“ popisoval ve čtvrtek reportér rozhlasové stanice BBC John Southall. „Domácí tım všechno vysvětlil s tím, že nejde o jeho vlastní stadion, takže o problému nevěděli. Pořadatelé následně brány položili a zvětšili,“ dodal.

Tottenham pak duel na hřišti outsidera zvládl. Po gólech Lamely, Sona a Kanea zvítězil 3:1 a za tıden se o postup do skupiny utká s Maccabi Haifa.