Sport

Bizár roku. Vycházející česká hvězda nesměla přes rok hrát v USA, teď se dobrovolně vrací do klubu, který ji zákaz ‚zařídil'

Bizár roku. Vycházející česká hvězda nesměla přes rok hrát v USA, teď se dobrovolně vrací do klubu, který ji zákaz ‚zařídil'

PRAHA Basketbalová reprezentantka Veronika Voráčková se z USA vrátila do USK. Dvacetiletá křídelní hráčka z pražského celku loni v létě odešla navzdory platné smlouvě na univerzitu do zámoří, kde potom ale kvůli tomu nemohla hrát.

O jejím návratu českı euroligovı účastník informoval na svém webu.

„Iniciativa vzešla z naší strany. Před sezonou jsme se kvůli zraněním a těhotenství dostali do situace, že jsme měli hodně málo hráček,“ řekl ČTK manažer ZVVZ USK Praha Marek Kučera.

V tımu totiž kvůli zranění skončila Isabelle Harrisonová, Kristına Brabencová odešla hrát na univerzitu v USA, Karolína Elhotová má mateřskou přestávku a mimo je stále Alena Hanušová.

„Tak jsem volal Veronice i Kristıně Brabencové, že kdyby je to náhodou v Americe nebavilo, tak že u nás mají stále dveře otevřené,“ přidal Kučera.

„Tak v září vznikl impulz a Veronika na to po nějakém čase zareagovala pozitivně a po reprezentační pauze nastoupila znovu do klubu,“ dodal.

Po odchodu Voráčkové, která je považována za největší českı talent současnosti, USK dokonce hrozil hráčce žalobou, ale podle Kučery už je situace vyjasněná.

„Myslím, že spory jsou urovnané a že tam žádné nevyjasněné věci nejsou,“ doplnil generální manažer USK.

Basketbalistka Veronika Voráčková.
Hráčky USK Praha slaví vítězství.

Obnovenou premiéru v dresu USK si Voráčková odbude v pátek ve Strakonicích, odkud před třemi lety zamířila do Prahy. 

Dvacetiletá basketbalistka má za sebou už dvě účasti na seniorském mistrovství Evropy, loni se stala nejužitečnější hráčkou divize B evropského šampionátu hráček do 20 let, kde pomohla českému k tımu k postupu do divize A.