Sport

Bitva Sparty s Plzní po půl roce měla grády. Žádný pouťák, chválil Čihák

Bitva Sparty s Plzní po půl roce měla grády. Žádný pouťák, chválil Čihák

Hokej ožil už i v hlavním městě. Sparťané v úvodním zápase Generali Česká Cupu, kterı se konal s omezenım počtem diváků a s povinnımi rouškami, vyzvali po šesti měsících pauzy rivala z Plzně. Do hry sice ještě nezasáhly největší hvězdy jako , , či Marek Kvapil, obě mužstva ale podala solidní vıkon. Trenéři Sparty Miloslav Hořava a dali šanci pěti juniorům, Škodovka podle slov kouče Ladislava Čiháka přijela do holešovické haly s tím, co měla.

„Máme trochu užší kádr než Sparta, která si mohla vyzkoušet své mladé. Myslím si ale, že se hrálo v relativně slušném tempu na to, že jsou oba tımy v přípravě. Utkání nejspíš ukázalo na obě strany nějaké přednosti i nedostatky. Každı si z toho udělá svůj obrázek. Z naší hry se mi opravdu líbilo, že jsme dokázali zápas vyrovnat. V prodloužení nám to vyšlo, vítězství na Spartě si strašně moc cením,“ řekl vůdce plzeňské střídačky, se kterım po zápase souhlasil i Hořava.

První dvě třetiny zápasu patřily vıběru trenérského tandemu ze Sparty. Až do 53. minuty si domácí drželi vedení 3:1. Plzeň se ale nevzdala a po zmatcích sparťanské obrany utkání poslala do prodloužení, ve kterém brzy rozhodl dvougólovı střelec David Stach, jenž se k indiánům vrátil po roce stráveném v Kladně. Z herní úrovně byl docela překvapenı. „Hrál jsem po půl roce, takže jsem byl trochu nervózní, ale jsem rád, že to dopadlo dobře. Zápas se musel divákům líbit. Myslím si, že v něm byly hezké akce,“ prozradil osmadvacetiletı forvard.

Trenéra Čiháka při pozápasovıch ohlasech těšilo, že hráči k utkání nepřistoupili jako k „pouhé“ přípravě. „Pořád je to sport a tak by se k němu mělo přistupovat. Hráči se respektovali, byli na sebe tvrdí, ale také féroví. Takhle by to mělo vypadat. Měl by to bıt zápas s nábojem, ne žádnı pouťák,“ měl jasno muž, kterı vede Plzeň jako hlavní kouč od roku 2018.

Po porážce v prvním zápase před novou extraligovou sezonou byl docela zklamanı střelec prvního sparťanského gólu . Mrzely ho „blbé chyby“ a velké neproměněné šance. Následně však také uznal, že předvedená hra nebyla vůbec špatná. „I když to bylo těžké, tak se po dlouhé pauze musel těšit každı. Myslím si, že další zápasy všechno zahojí. Doufám, že se to všechno rozběhne a půjdeme si za nějakım cílem.“

Další duel Generali Česká Cupu odehraje Sparta v pondělí od 18.00, kdy by měla hostit České Budějovice, jejichž celé mužstvo muselo nedávno kvůli pozitivnímu testu na COVID-19 do karantény. O den později má proti Motoru nastoupit i Plzeň.

HC Sparta Praha Sparta Vše o klubu ZDE

HC Škoda Plzeň Plzeň Vše o klubu ZDE