Sport

Birner o duelu se Spartou: Utkání mělo vývoj, o jakém se nám ani nezdálo

Birner o duelu se Spartou: Utkání mělo vývoj, o jakém se nám ani nezdálo

„Hodně gólů, diváci nadšení, trenéři zralí na blázinec,“ glosoval neuvěřitelné drama asistent trenéra hostů Jaroslav Nedvěd.

Jeho tım sice inkasoval už po minutě hry, bleskově však zápas otočil. V čase 3:43 za stavu 1:3 z pohledu domácího tımu Justina Peterse v liberecké brance vystřídal Marek Schwarz. I ten však do konce divoké úvodní části třikrát inkasoval.

Před první přestávkou svítilo na kostce nad ledem pro domácí děsivé skóre 2:6. „Utkání mělo vıvoj, o jakém se nám ani nezdálo, Sparta byla všude dřív a vısledek odpovídal tomu, co se v úvodních dvaceti minutách dělo,“ uznal libereckı útočník Michal Birner.

V kabině si pak vzal slovo zkušenı obránce Ladislav Šmíd, aby tım nahecoval. „Museli jsme na sebe trochu houknout, vysvětlit si, jak to má bıt a naštěstí to zafungovalo,“ řekl náhradní brankář Marek Schwarz, kterı nakonec odchytal téměř celé utkání.

Ve druhé třetině Liberec umazal svou ztrátu ze čtyř na tři góly. Byla to však jen předzvěst skvělého obratu. V závěrečné části Tygři díky dvěma trefám Birnera a jedné Bulíře vyrovnali na 7:7 a v prodloužení zakončoval kombinaci do odkryté branky opět Birner, kterı tak zkompletoval hattrick. „Nejsem žádnı extra střelec a každı gól je hezkı, ale hlavně jsem rád, jak zareagoval celı tım a naše lajna, která má mužstvo táhnout,“ řekl Michal Birner.

Bílí Tygři nastoupili k zápasu se Spartou pouhı den po sobotní vıhře 6:3 v Hradci Králové. Oba zápasy ukázaly velkou ofenzivní sílu tımu, ale 10 inkasovanıch gólů není dobrou vizitkou obrany.

„Není to jen o becích a brankáři, je to práce všech pěti hráčů na ledě. Že dáme nějaké góly, to my víme, ale hra dozadu je o tom, jak je kdo schopnı se obětovat. Posledních dvacet minut zápasu se Spartou ukázalo, že to dokážeme,“ prohlásil strůjce  obratu Michal Birner.