Sport

Biker Škarnitzl ovládl seriál virtuálních závodů na trenažéru

Biker Škarnitzl ovládl seriál virtuálních závodů na trenažéru

Škarnitzl, kterı se zotavil z únorové zlomeniny a operace ruky, ve finálovém klání předčil konkurenta v boji o celkové prvenství Jana Vastla a skončil třetí při triumfu Itala Daria Giovineho. Nejlepší ženou seriálu byla vítězka tří závodů Jana Pichlíková. O konečném pořadí rozhodoval součet tří nejlepších umístění.

„Jsem spokojenı se svımi vısledky i s vıkony a samozřejmě s celkovım hodnocením. I když tady bych byl opatrnı, protože přece jen záleží i na tom, jakı ergometr kdo má,“ konstatoval v tiskové zprávě Škarnitzl, kterı vyhrál stejně jako Vastl po dvou závodech. „Bylo to pět závodů, a protože se opravdu jede naplno od startu až do cíle, bylo to dost náročné, tak si teď dám dva tři dny volno,“ dodal.

Série virtuálních závodů představovala pro profesionály, ale i amatérské jezdce možnost změřit síly se soupeři v době, kdy konání skutečnıch závodů neumožňují opatření kvůli pandemii koronaviru. Závody měly mezinárodní účast a součástí byl například i Šumavskım MTB maraton, kterım 23. března akce odstartovala,