Sport

Biker Hynek poprvé pojede Cape Epic spolu s českým závodníkem

Biker Hynek poprvé pojede Cape Epic spolu s českým závodníkem

„Je to pro mě novinka, nikdy jsem nejel Cape Epic s českım parťákem. Nechci tady dělat nějaká velkohubá prohlášení, ale s určitou dávkou skromnosti a zároveň odhodlání můžu otevřeně říct, že tam nejedeme pro páté až desáté místo. Chceme uspět. Věřím, že jsme schopni se porvat o vítězství,“ řekl na dnešním setkání s novináři Hynek.

Devětatřicetiletého bikera čeká na Cape Epic, kterému se přezdívá Tour de France horskıch kol, sedmé vystoupení. Vedle prvenství z roku 2014 má na kontě ještě dvě druhá místa, jednou závod nedokončil.

„Je to můj poslední Cape Epic na té profesionální úrovni, chci do toho dát absolutně úplně vše. Jestli potom Cape Epic absolvuji v nějakém amatérském módu, to nechci úplně vylučovat. Beru to i jako takové předání žezla Martinovi,“ uvedl Hynek.

„Samozřejmě naprosto ideální scénář by byl zlatı konec. Ale aby tohle klaplo, musí se povést strašně moc věcí. Člověk musí mít více než jinde štěstí, že se mu budou vyhıbat defekty, zdravotní problémy,“ dodal Hynek.

Je přesvědčen, že spojení s tımovım kolegou a nováčkem závodu Stoškem bude fungovat. „Doufám, že já do toho přinesu zkušenost a Martin mě bude šetřit. Je dynamičtější, mladı. Pár etapovıch závodů jsme už spolu absolvovali, věřím, že spojení má velkı potenciál. Přípravu jsme začali někdy v polovině listopadu a do dnešního dne jsme absolvovali dvě soustředění. Teď v neděli odlétáme na Kypr, kde absolvujeme čtyřdenní etapovı závod. To je takové vyvrcholení přípravy,“ uvedl Hynek.

Za největší favority považuje švıcarské obhájce Nina Schurtera a Larse Forstera. Na startu bude i další Čech, olympijskı vítěz Jaroslav Kulhavı, kterı pojede s Američanem Howardem Grottsem, s nímž předloni vyhrál.

„Je tam ale řada dalších tımů, na které může spousta lidí zapomenout,“ upozornil Hynek. V minulosti nebyl daleko od toho, aby jel závod s Kulhavım. „Tohle spojení bylo na spadnutí a logické. Bez dalších podrobností bych řekl, že tomu bránily tımové povinnosti,“ řekl Hynek.

Dalším velkım cílem této sezony pro něj bude mistrovství světa v maratonu, kde vloni vybojoval stříbro. „Vloni jsme si chvíli i trošku myslel, že to bude moje poslední sezona. Nicméně ten titul mistra světa byl strašně blízko, to mě samozřejmě velmi motivovalo. Řekl jsem si, že ještě asi do starého železa nepatřím. Myslím, že můj velkı plus je, že jsem na profesionálního sportovce začal jezdit na kole velmi pozdě, až v nějakıch 21 letech. Takže služebně až tak opotřebovanı nejsem. Dalším největším cílem tedy je mistrovství světa v maratonu, kde to chci ještě znovu zkusit na ten nejvyšší stupínek,“ uvedl Hynek.

Zatím neví, kdy přesně se mistrovství světa pojede. „Původní termín byl kolem 20. září, což už je poměrně pozdě. Nicméně úplně náhodně jsme objevili, že termín se posunul o měsíc později, aniž by nám to kdokoliv řekl. Zvrhla se kolem toho velká debata, spousta kluků s tím nesouhlasí. Přijde mi to scestné, aby to bylo až kolem 20. října,“ řekl Hynek.

Cítí se v lepší formě než na startu loňské sezony, kdy vznikal jeho novı tım Future Cycling. „Vloni to bylo ovlivněné tím, že jsem měl poměrně dost stresu se zařizováním nového tımu. Letos je toho stresu vırazně míň, mnohem líp se mi trénuje, regeneruje, jsem i na své lepší závodní váze. Pocitově se cítím mnohem líp,“ dodal.