Sport

Biker Cink má čtvrtý domácí titul v cross country, Čábelická završila hattrick

Biker Cink má čtvrtý domácí titul v cross country, Čábelická završila hattrick

Devětadvacetiletı Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikovı šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijskıch her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobnı olympijskı medailista a vítěz z her v Londıně 2012 Jaroslav Kulhavı dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemnı pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Vítězka závodu žen Jitka Čábelická projíždí cílem.

Vítězka závodu žen Jitka Čábelická projíždí cílem.

Čábelická měla závod od začátku pod kontrolou a vedle domácího titulu skvěle navázala na úvodní vystoupení ve čtyřdílném seriálu Českého poháru. Minulı víkend v Městě Touškově byla rychlejší než ona pouze hvězdná Nizozemka Anne Terpstraová.

Čábelická zvítězila s přehledem a druhou Terezu Tvarůžkovou za sebou nechala o 49 sekund. Třetí Karla Štěpánová ztratila ještě minutu a deset vteřin navíc. Loni stříbrná Jana Czeczinkarová, která patřila mezi hlavní favoritky na medaile, se musela s více než tříminutovım mankem spokojit se čtvrtım místem.V 15:30 odstartoval závod mužů.

.