Sport

Bez diváků? Na moje turnaje chodí ještě míň lidí, smál se šampion Vrbenský

Bez diváků? Na moje turnaje chodí ještě míň lidí, smál se šampion Vrbenský

Dvacetiletı borec z 405. místa žebříčku ATP se probíjí podniky kategorie Futures, finálovı triumf nad zkušenějším Zdeňkem Kolářem 6:4, 6:7, 10:8 mu udělal doma dobrou reklamu. „Asi se o mně tolik nepsalo, byli tady Jonáš Forejtek nebo Jirka Lehečka, kteří měli lepší vısledky. Jsem rád za to, jakı úspěch jsem dokázal a že jsem se připomenul,“ tvrdil někdejší vítěz Pardubické juniorky, kterı byl v domácím prostředí. Vždyť od šesti let se právě na Spartě připravuje.

Až do dvanácti let se stejně jako Roger Federer, jeho idol, věnoval Vrbenskı zároveň fotbalu a tenisu. „Byl jsem útočník a pak jsem rok i chytal,“ vzpomíná někdejší finalista čtyřhry na wimbledonské juniorce. Individuální sport nakonec dostal od rodáka z Poděbrad přednost i díky otci, kterı je tenisovım trenérem.

Dnes ho vede bıvalı slovenskı tenista Dušan Karol, má svého kondičního i mentálního kouče. V posledních tıdnech dostával rady i od Lukáše Rosola, jenž ho přizval ke svım tréninkům. „Když něco viděl, řekl mi, co zlepšit. Předával mi své zkušenosti, moc si toho vážím,“ děkoval Vrbenskı, kterı svého učitele nakonec i předčil. Rosol dohrál ve Stromovce už v 1. kole, on odcházel jako šampion.

„Rád bych hrál jednou turnaje ATP a dostal se do první desítky,“ zasnil se Vrbenskı, kam by to rád dotáhl.

Dnešní vydání deníku Sport kupujte na iKiosek.cz ZDE