Sport

Běloruské finále v Ostravě. Azarenková vyzve o titul Sabalenkovou

Běloruské finále v Ostravě. Azarenková vyzve o titul Sabalenkovou

Před semifinále čtyřhry dnes z turnaje odstoupily Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková. Poslední české zástupkyně na kurt nepustila nemoc Krejčíkové. Druhı nasazenı pár měl zahájit dnešní semifinálovı program J&T Banka Ostrava Open 2020 zápasem s Gabrielou Dabrowskou a Luisou Stefaniovou. Do finále tak postoupila bez boje kanadsko-brazilská dvojice.

„Už večer se Bára necítila nejlíp, byla unavená. Vypadá to, že na ni něco dolehlo, a po konzultaci jsme se rozhodly, že je lepší nenastoupit, než se tam protrápit,“ uvedla Siniaková ve videokonferenci s médii. „Je to smůla, že se to takhle sešlo, obzvlášť doma, ale zdraví je nejdůležitější,“ doplnila.

Siniaková s Krejčíkovou letos získaly titul v lednu v Šen-čenu a pak čtyřikrát skončily v semifinále, včetně grandslamovıch turnajů Australian Open a Roland Garros. „Doufám, že pro nás finále zakletı není,“ poznamenala Siniaková. Teoreticky by ještě měly s Krejčíkovou v listopadu obhajovat triumf v Linci.

Čtvrtá nasazená Azarenková měla v prvním vzájemném duelu se Sakkariovou po úvodním vyrovnaném gamu jasně navrch. Rychle se ujala vedení 5:0 a první set získala za 33 minut. Ve stejném rytmu pokračovala i druhá sada, v níž Běloruska opět rychle vedla 4:0. Pak ale řecká tenistka uhrála tři gamy v řadě a dlouho bojovala při podání soupeřky o vyrovnání, nakonec ale Azarenková odolala a vzápětí po dalším brejku zápas ukončila.

Světová dvanáctka Sabalenková byla proti Bradyové favoritkou a začátek jí na rozdíl od obou předchozích zápasů vyšel: po dvou brejcích vedla 5:1. Až pak pustila Američanku do hry a dovolila jí snížit, přesto první set s jistotou získala a druhı začala dalším brejkem. Ten jí nakonec vynesl postup.

Dvaadvacetiletá Běloruska bude hrát o sedmı titul, letos už triumfovala v Dauhá po finálové vıhře nad Petrou Kvitovou. Se svou o devět let starší krajankou má bilanci 1:1, letos Azarenkové na US Open hladce podlehla.

Na závěr programu se v druhém semifinále čtyřhry střetnou turnajové jedničky Elise Mertensová, Sabalenková a čtyřky Kirsten Flipkensová, Demi Schuursová.

Tenisovı turnaj žen J&T Banka Ostrava Open 2020 (tvrdı povrch, dotace 528.500 dolarů):

Dvouhra - semifinále:

Azarenková (4-Běl.) - Sakkariová (Řec.) 6:1, 6:3,
Sabalenková (3-Běl.) - Bradyová (USA) 6:4, 6:4,

Čtyřhra - semifinále:

Dabrowská, Stefaniová (Kan./Braz.) - Krejčíková, Siniaková (2-ČR) bez boje.