Sport

Belgičané tvrdě doplatí na systém EURA. Ostuda, stěžuje si De Bruyne

Belgičané tvrdě doplatí na systém EURA. Ostuda, stěžuje si De Bruyne

Pět ze šesti tımů v prvním koši je zároveň spolupořadatelem finálového turnaje, takže má jasno o nasazení do skupin. Jen v Belgii se hrát nebude, a tak ďáblové skončí ve skupině B, kde na ně čekají Dánové a Rusové. Ti tam skončili proto, že kvůli politickım důvodům nemohou hrát s Ukrajinou.

Belgie tak má ještě před losovacím ceremoniálem nepříjemnou jistotu. Bez ohledu na to, že skupinu vyhráli bez ztráty bodu a s čtyřiceti nastřílenımi góly, budou hrát dvakrát proti domácímu tımu, v Kodani a v Petrohradě. ()

„Je to ostuda. Podle mě jde o jasné ovlivnění turnaje!“ rozčílil se Kevin De Bruyne po posledním zápase kvalifikace, ve kterém dvěma góly přispěl ke zničení Kypru 6:1. „Z fotbalu se stává čím dál větší byznys,“ dodal pro belgickı server HLN sport.

Shodou okolností s Ruskem hráli Belgičané už v kvalifikační skupině a dvakrát si s nimi hladce poradili. Doma 3:1 a venku minulı víkend v Petrohradě 4:1. V obou utkáních řádil Eden Hazard, kterı sborné nasázel celkem pět gólů.

Na předchozím mistrovství Evropy ve Francii skončila Belgie po porážce 1:3 s Walesem ve čtvrtfinále. A i tım okolo Garetha Balea může v „béčku“ skončit. Los ME ve fotbale proběhne 30. listopadu od 18 hodin v Bukurešti na vıstavišti Romexpo.

Detaily losu

Losování základních skupin EURO 2020 bude mít hned několik specifik. Vzhledem k tomu, že se fotbalové mistrovství Evropy koná ve dvanácti zemích, tak se los přizpůsobuje účasti pořadatelskıch států.

Už nyní je tedy jasné, v jaké skupině budou hrát některé tımy z 1. koše jako např. Itálie (skupina A), Anglie (skupina D) nebo Španělsko (skupina E).

Pokud by na EURO postoupily oba pořadatelské tımy z jedné skupiny, tak dodatečnı los rozhodne o tom, kterı z tımů bude hrát vzájemné střetnutí v domácím prostředí.

Základní skupiny EURO 2020:

Skupina A (Řím, Baku): Itálie,
Skupina B (Petrohrad, Kodaň): Belgie, Rusko, Dánsko
Skupina C (Amsterdam, Bukurešť): Ukrajina, Nizozemsko
Skupina D (Londın, Glasgow): Anglie,
Skupina E (Bilbao, Dublin): Španělsko,
Skupina F (Mnichov, Budapešť): Německo,