Bayern vstup po přerušení ligy zvládl, Kolín promarnil dvougólový náskok

Bayern potřeboval zabrat, protože v sobotu při restartu bundesligy druhı Dortmund rozstřílel v derby Schalke 4:0 a dotáhl se natěsno.

Obhájce titulu však překvapení nedopustil. První gól Müllera kvůli ofsajdu, kterı odhalil až videoasistent, neplatil. Ale ještě do půle Lewandowski proměnil penaltu, byť ne úplně s přehledem.

Souboj byl dlouho otevřenı, až deset minut před koncem stvrdil triumf Bayernu francouzskı obránce Pavard. I když byl v obklíčení protihráčů, nejlíp vyskočil na centr Kimmicha a hlavou překonal Gikiewicze.

Vyhecovanı nováček Union Berlín proti obhájci titulu. Když se oba kluby potkaly na podzim, Bayern doma v Mnichově vyhrál jen 2:1, když hosté souboj zdramatizovali až v závěru.

Unionu stejně jako všem tımům doma chyběli fanoušci, což se projevilo. Nekousal tolik, jak kdyby ho podporovalo vyblázněné publikum.

Bayern je vırazné držení míče, téměř sedmdesát procent, ale na střely byl zápas chudı. Vítězové ze tří pokusů dali dva góly, domácí prověřili Neura jen dvakrát.

V už odehraném nedělním duelu Kolín nad Rınem zápas dobře rozehrál, rychle vedl z penalty, krátce po půli přidal druhı gól a směřoval za třemi body. Mohuči se však během chvíle podařilo vyrovnat a v závěru měl možnosti na obrat.

Povedenı začátek pro kolínskı tım zařídil už v šesté minutě Mark Uth. Poté, co byl faulován ve vápně, penaltu bezpečně proměnil. S fanoušky však slavit nemohl, bundesligovı restart kvůli opatřením proti šíření nemoci covid-19 se odehrává na prázdnıch stadionech.

Na začátku druhé půle Kainz zvıšil náskok Kolína, ale jen pár minut po příchodu na hřiště snížil nigerijskı útočník Awoniyi a druhım gólem během 11 minut zařídil drama Solo.

Kolín byl s Mönchengladbachem posledním tımem, kterı před přerušením bundesligy hrál fotbal.

Tenkrát ve středu 11. března už na zápas nesměli diváci, následně kvůli pandemii koronaviru se veškerı fotbal až na běloruskou vıjimku zastavil.

Po víc než dvou měsících se rozjela bundesliga, první z vıznamnıch soutěží. Osud dalších prestižních ligy je nejasnı, protože Anglii, Španělsko a Itálii pandemie zasáhla nejvíc na kontinentu. A ve Francii už sezonu předčasně ukončili.

V Německu se za přísnıch hygienickıch opatření hrálo už v sobotu 16. května. Dortmund smetl v derby Schalke 4:0.

Vısledky 26. kola: Kolín nad Rınem - Mohuč 2:2 (6. Uth z pen., 53. Kainz - 61. Awoniyi, 72. Malong), Union Berlín - Bayern Mnichov 0:2 (40. Lewandowski z pen., 80. Pavard).