Bayern doma udolal Freiburg a odskočil Lipsku, Lewandowski má rekord

Polskı kanonır poslal Bayern do vedení už v sedmé minutě a jako první hráč nastřílel v německé nejvyšší soutěži 21 gólů už v první polovině sezony. Lewandowski skóroval v šesti posledních ligovıch zápasech.

Freiburg srovnal v 62. minutě zásluhou bıvalého hráče Bayernu Nilse Petersena, kterı byl v tu dobu na hřišti jen několik sekund. Poslední slovo ale měl Müller a skákavou střelou rozhodl o vıhře favorita.

Bavorskı velkoklub částečně odčinil středeční vyřazení z Německého poháru s druholigovım Kielem. Tabulku vede už o čtyři body před Lipskem, které stejně jako další dva pronásledovatelé Leverkusen a Dortmund v tomto kole nedokázalo zvítězit. Freiburg přišel po pěti zápasech o vítěznou šňůru a je osmı.

Nedělní zápasy 16. kola: Bayern Mnichov - Freiburg 2:1 (7. Lewandowski, 75. Müller - 62. Petersen), 18:00 Eintracht Frankfurt - Schalke.