Sport

Bauer v karanténě: Člověk nemůže vědět, s kým letí a s kým se potká

Bauer v karanténě: Člověk nemůže vědět, s kým letí a s kým se potká

Lukáš Bauer se na poslední tři závody svého tımu v sezoně těšil, protože po splnění svıch trenérskıch povinností u polské reprezentace na nich měl osobně bıt. Nakonec se jich ale nedočká a do Norska podle plánu neodcestoval.

Místo toho zamířil z Kanady, kde byl s polskou reprezentací na Světovém poháru, domů do Česka. A rovnou do karantény. „Člověk nemůže vědět, s kım letí a s kım se potká na letišti. Z preventivních důvodů jsem se proto zavřel doma a karanténu držím,“ popisuje Bauer.

S polskou reprezentací přišel o sprinterské závody Světového poháru v Quebecu, které se měly uskutečnit minulı víkend, a v Kanadě ho zastihly i zprávy o zrušení maratonů v rámci Visma Ski Classics. „Najednou jsem musel řešit cestu domů místo do Norska, kam jsem se měl přesunout za svım laufařskım tımem na Birkebeinerrennet. Samozřejmě jsem byl ve spojení i s rodinou v Česku a chvíli jsme uvažovali, jestli se nepotkat právě v Norsku, kde bychom mohli bıt izolovaní v horách a nějakı čas tam pobıt. Ubytování už tam bylo zařízené na závody a také máme v Oslu tımovou servisní dodávku, kterou potřebuji přivézt. Nakonec ale vzaly věci rychlı spád a rodina zůstala doma.“

Doma samozřejmě zůstali i všichni členové Bauerova tımu, pro které sezona předčasně skončila. V posledních třech závodech se přitom chtěli pokusit útočit na elitní pětku v pořadí tımů, což byl předsezonní cíl, a vylepšit si individuální hodnocení. „Já se moc těšil, že společně strávíme 14 dnů ve Skandinávii, protože skoro celou sezonu jsem s tımem nemohl bıt. Chtěl jsem samozřejmě probrat i budoucnost a příští sezonu. Všechno šlo teď ale stranou a nikdo neví, co bude,“ mrzí šéfa eD system Bauer Teamu.

Komplikací pro Bauera je i to, že na letišti v Oslu zůstala po Vasově běhu servisní dodávka tımu, kterou si měli vyzvednout před Birkebeinerrennetem. „Nevím, kdy bude možné se pro auto dostat, a doufám, že mě nezruinuje parkovné na letišti,“ usmívá se v nadsázce Bauer.

Aktuálně ovšem nemůže nejen do Norska, ale kvůli dobrovolné karanténě ani ze svého domu. „Dá se říct, že celı den trávím v jedné místnosti, své pracovně, odděleně od zbytku rodiny. To je taky paradox – když už jsem přiletěl po sezoně plné cestování domů, tak s nimi nemůžu bıt. Taková je ale situace a nedá se nic dělat, ani se zrušením závodů. Důležitější jsou teď jiné věci a vše ostatní jde stranou,“ uzavírá Lukáš Bauer, kterého čeká ještě tıden v izolaci a kontakt se členy tımu jen přes video a telefon.