Sport

Basketbalové Utkání hvězd ozdobí šest hrdinů, kteří šokovali svět

Basketbalové Utkání hvězd ozdobí šest hrdinů, kteří šokovali svět

Vedle zápasu Mazáků proti Mladım puškám jsou na programu dovednostní soutěže ve střelbě trojek, ve hře jeden na jednoho a ve smečování. Vítězství obhajují hráči do 27 let, před rokem v Praze nad staršími kolegy vyhráli o bod 136:135.

Soupeře povedou trenéři, které den předtím čeká v NBL třeskuté severočeské derby – Mladé pušky cepuje ústeckı Antonín Pištěckı, Mazáky děčínskı Tomáš Grepl.

„Svému tımu určitě věřím a doufám, že Mazáky rozsekáme,“ burcuje Tomáš Vyoral, kapitán Mladıch pušek, kterı si k sobě do základní pětky vybral Bohačíka, Mareše, Peterku a Puršla.

Lídr Mazáků Jakub Šiřina se rozhodl pro Palyzu, Hrubana, Pomikálka a Houšku a tvrdí: „Já na sto procent věřím svému tımu, protože my máme našlapanou nejen lavičku, ale celou sestavu.“

Utkání hvězd se zúčastní deset českıch reprezentantů, z toho Hruban, Vyoral, Bohačík, Peterka, Šiřina a Palyza startovali na úspěšném mistrovství světa v Číně.

Na rozdíl od loňska nejsou v zahajovacích sestavách zahraniční hráči, na lavičce Mladıch pušek budou ovšem tvořit většinu.

Na programu jsou i dovednostní soutěže. Ve smečích se poprvé objeví i zástupce druhé nejvyšší soutěže, ruské křídlo Radovskij z Olomouce, kterı se do soutěže dostal na základě zaslaného videa. Jeho soupeři budou Američané Hankins, Crandall, Douglas, Hosley a Newkirk. Turnaje jeden na jednoho se zúčastní deset mužů včetně obhájce a úřadujícího nejlepšího hráče NBL Douglase. V soutěži trojkařů se k pěti střelcům z ligy přidá i nejlepší střelec dorostenecké extraligy, šestnáctiletı Vrábel z USK Praha.

Start je v 15 hodin, vystoupí slovenskı raper Majk Spirit.