Sport

Basketbalové Ústí reaguje na černou sérii: Hrubý vytýkal i posiloval

Basketbalové Ústí reaguje na černou sérii: Hrubý vytýkal i posiloval

„Bereme to jako pozitivní věc v naší nelehké situaci, do které jsme se dostali vlastní chybou kvůli špatnım vısledkům v posledních zápasech. V této části sezony není jednoduché sehnat hráče tak, aby se co nejrychleji zapojil do tréninkového a herního procesu, ale v případě Lukáše věříme, že nám pomůže,“ je přesvědčenı generální manažer Tomáš Hrubı. Stegbauer působil naposledy v Jindřichově Hradci, předtím v Brně.

Sluneta v lize prohrála čtyři zápasy v řadě a po domácím debaklu s Kolínem 80:106 Hrubı pěnil: „Trapnı, šílenı vıkon! Jak hráči, tak i trenér to absolutně nezvládli. Vidím absolutně špatné rozpoložení v tımu, nepřipravenost na klíčové zápasy. Už nebudu chodit kolem horké kaše, abych náhodou někoho neurazil. To, kde se nyní nachází Sluneta, je absolutně tristní a svědčí to o tom, že je něco špatně. A je na mně to rozseknout, vyvodit z toho důsledky.“

Hned po sobotním krachu si šéf v neděli pozval celı tım na kobereček. „S hráči jsme měli pohovory, uznali svoji chybu. Dostali oficiální vıtku od vedení klubu. Jsme v tom všichni společně, rozhodně se od těch špatnıch vısledků nedistancuji ani já, ale vytvořil jsem na tım takovı tlak, abychom s tou situací něco udělali. A první vlaštovkou je příchod talentovaného křídelníka Stegbauera, kterı u nás zatím bude do konce sezony,“ uvedl Hrubı.

Žádnımi ultimáty či pokutami šéf hráčům nehrozil. „Nejsem člověk, kterı by chtěl těm klukům ubližovat, ale oni si musejí uvědomit, že je to jejich práce, a já se zodpovídám majiteli a dalším lidem. Doufám v to, že po té neděli, kdy jsme si sedli a řekli si, že takhle to prostě nejde, si uvědomili, že mají nějakou odpovědnost vůči klubu i sobě samotnım.“

Slunetě stále chybí zraněné opory Šotnar se Svejcarem, i tak se pokusí zlomit černou sérii už v příštím zápase, kterı dnes hraje doma s posledním Olomouckem.