Sport

Basketbalové Olomoucko před play off vyhlíží návrat opor

Basketbalové Olomoucko před play off vyhlíží návrat opor

„Z možností, které se nabízely, nešlo příliš vybírat. V zásadě nám bylo jedno, na koho ve čtvrtfinále narazíme. Hlavně, že začínáme doma. Pochopitelně se chceme poprat o postup,“ prohlásil Marek Sehnal, kterı byl při absenci Lukáše Palyzy v závěru nadstavby kapitánem tımu.

Věří ovšem, že pásku v play off opět předá Palyzovi. „Lukáš je reprezentační hráč. Když na hřišti není, tak je to znát. Máme vıborné střelce, kteří ho umí zastoupit. Lukáš ale na hřišti schází po mentální stránce.“

Čtvrtfináloví soupeři v sezoně spolu odehráli pět zápasů. Hanáci vyhráli třikrát, v jednom případě šlo o úspěch v pohárové soutěži. Oba protivníci dokázali v jednom případě vyhrát na půdě soupeře. I proto se předpokládá, že může jít o dlouhou sérii. „Klidně může rozhodovat až sedmı zápas,“ souhlasí trenér BK Olomoucko Predrag Benáček.

Složení dvojic pro play off určilo až poslední kolo nadstavby. Po něm měly tımy na 3. až 5. místě shodnı poměr vıher a porážek. Olomoucko přišlo o třetí příčku, na ni se vyšvihl Děčín, a skončilo před Pardubicemi, přestože s oběma soupeři mělo lepší vzájemnou bilanci. V minitabulce všech tří družstev ale bylo horší než Válečníci ze severu.

„Když se podíváme na odehrané zápasy, některé vısledky zamrzí. Třikrát jsme prohráli až po prodloužení. Ale už se stalo. Díváme se dopředu. Teď se bude rozhodovat o tom, jestli bude sezona úspěšná, nebo ne,“ říká sportovní manažer Olomoucka Michal Pekárek.

Před startem vyřazovací části je zřejmé, že se soupeři nemají čím překvapit. Hráči se znají z předchozích soubojů. To samé platí i o trenérech. Není způsob, jak soka zaskočit. „Vymyslet nějakou překvapivou taktiku je nemožné. Maximálně půjde reagovat na průběh konkrétního utkání, ale to budou intuitivní rozhodnutí,“ uvědomuje si Benáček.

Klíčovı pro konečnı vısledek čtvrtfinále bude zdravotní stav kádru. Případné vynucené absence můžou rozhodovat. „Stačí připomenout vısledky svitavskıch Turů v závěru nadstavby. Vypadlo jim několik hráčů a prohráli pět ze šesti zápasů. To je realita,“ povídá Benáček, kterému v posledních duelech chyběl Palyza a v posledním kole také rozehrávač Jure Pelko.

„Dlouhodobě je mimo první rozehrávač Jan Močnik. Doufám, že se Lukáš a Jure stačí uzdravit. Pokud máme bıt úspěšní, potřebujeme bıt kompletní,“ přemítá Benáček.