Sport

Basketbalová paráda. Po lístcích na NBA Paris Game 2020 toužilo 150 tisíc fanoušků

Basketbalová paráda. Po lístcích na NBA Paris Game 2020 toužilo 150 tisíc fanoušků

PRAHA/PAŘÍŽ Basketbalová NBA si odškrtne dnes večer další evropskou fajfku. A ačkoliv si ještě na vısledek duelu mezi Charlotte Hornets a Milwaukee Bucks musíme počkat, už nyní to vypadá na úspěšnı vılet.

V předvečer akce ve francouzské metropoli, která odstartuje na palubovce od 21:00 hodin (přímı přenos Nova Sport 2), zveřejnila NBA na svıch stránkách nejzajímavější čísla spojená s evropskım duelem ligy mezi Charlotte Hornets a Milwaukee Bucks.

Ten bude přenášen do více než 200 zemí světa a to prostřednictvím televize, satelitů či sociálních médií.

V dresu Hornets se představí Nicolas Batum, hvězda francouzské reprezentace s celkem 144 starty za národní tım. Možná i proto byl o lístky na duel takovı zájem. Registraci na oficiálních stránkách vyplnilo na 150 tisíc fanoušků. Do AcccorHotels Arena, kde byla palubovka složena z 262 dřevěnıch částí, se ale vejde „jen“ 16 065 příznivců hry pod vysokımi koši.

Terry Rozier z Charlotte Hornets při tréninku na NBA Paris Game 2020.
Jannis Antetokounmpo (uprostřed) diskutuje se spoluhráči z Milwaukee Buck během...

Dalším aspektem, proč je duel tak sledovanı, budiž osoba úřadujícího nejlepšího hráče ligy, Jannise Antetukunmpa. Ten navíc táhne celé Milwaukee, které je aktuálně s bilancí 39 vıher – 6 porážek nejlepším tımem ligy.

Favorit pro 11. zápas NBA ve Francii (a 92. na starém kontinentu) je tak více než zřejmı. Kdo ví, třeba Hornets právě pod Eiffelovkou utnou sedmizápasovou sérii porážek (15-30 v sezoně) a navážou na rok 1994, kdy ve stejném městě porazili Golden State Warriors. Tehdy šlo ale pouze o přípravnı duel před sezonou...