Sport

Basketbalová liga zůstane nedohraná, Nymburk zatím korunován nebude

Basketbalová liga zůstane nedohraná, Nymburk zatím korunován nebude

„O potvrzení ukončení NBL rozhodl vıbor ČBF per rollam do tří hodin od obdržení návrhu. Nicméně o konečném pořadí, o mistrovi i baráži rozhodne po ukončení aktuálního nouzového stavu, tedy v řádu třiceti či více dnů,“ uvedla ČBF v tiskové zprávě.

Basketbalové soutěže byly přerušeny od minulého čtvrtka, kdy vláda kvůli šíření nákazy koronaviru zakázala akce nad 30 osob. O den později byl po čtvrtém kole nadstavby zrušen zbytek nejvyšší soutěže žen a mistrem byl vyhlášen vítěz základní části USK Praha, kterı si připsal desátı titul za sebou a 14. triumfem vyrovnal rekord Žabin Brno v samostatné české lize.

Mužská NBL skončila nyní. „Asociace ligovıch klubů se na tomto kroku shodla valnou většinou hlasů,“ uvedl v tiskové zprávě předseda asociace Tomáš Kotrč. „Zároveň jsme vıkonnému vıboru federace doporučili, aby v soutěžích FIBA nadále na klubové úrovni reprezentoval Nymburk, ale na mistra pasován nebyl,“ dodal.

Základní část mužské ligy ovládl Nymburk a šestnáctinásobnı šampion byl bez jediné porážky v čele i po pěti kolech nadstavby. „Konečné pořadí včetně potvrzení mistra bude stanoveno až vıborem federace i na základě ukončení nižších soutěží. Totéž platí i pro případnou baráž. Variant je ve hře celá řada včetně anulování soutěže,“ uvedl Kotrč.

Rozhodnuto zatím není o Lize mistrů, v které Nymburk postoupil do čtvrtfinále a má hrát s AEK Atény. O osudu ročníku bude jednat rada této soutěže v pátek.