Sport

Basketbalistky USK Praha začaly Euroligu výhrou v Rize

Basketbalistky USK Praha začaly Euroligu výhrou v Rize

Jako první se po třech sekundách utkání střelecky prosadila americká opora USK Thomasová, která kvůli účasti ve finále zámořské WNBA zmeškala úvod české ligy.

Úplnou premiéru v dresu Pražanek si odbyla její spoluhráčka z Connecticutu pivotka Brionna Jonesová, která přišla jako náhrada za Isabelle Harrisonovou.

„Bylo to těžké. Neměla jsem s tımem žádnou přípravu a spoléhala se na vazby z minulé sezony. Snažila jsem se tımu co nejvíce pomoci a jsem ráda, že jsme vyhrály,“ řekla Thomasová na tiskové konferenci.

Po úvodní přetahované o vedení hostující hráčky na konci první čtvrtiny získaly šestibodovı náskok. Díky podařenému vstupu USK do druhé části a šňůře 14:0 vyšplhal rozdíl až na 15 bodů. Domácí basketbalistky ale dokázaly zareagovat a ještě před koncem prvního poločasu se přiblížily na tři body.

Bylo to ale maximum, co Pražanky lotyšskému celku povolily. Během třetí čtvrtiny jejich odpor definitivně zlomily a do závěrečné desetiminutovky vstupovaly s vedením 58:43. V jejím úvodu se dočkaly i nejvyššího šestnáctibodového náskoku. Riga porážku zmírnila, ale hráčky USK si závěr bez potíží pohlídaly.

Sestřih zápasu Riga - USK Praha:

„Máme radost, že jsme vyhrály. Bylo to pro nás těžké. Nebylo to jen o basketbalu, ale i o tom, jak jsme se dávaly dohromady. Včerejší trénink pro nás byl první pohromadě,“ řekla po utkání Hejková, která vedle Thomasové a Jonesové mohla počítat už i s uzdravenou Tejou Oblakovou.

„Máme některé nové hráčky a někdy bylo až zábavné, jak si ještě na hřišti nerozuměly. Na druhou stranu jsem ráda, že to v mnoha situacích bylo dobré. Na tom můžeme dále stavět,“ dodala Hejková.