Basketbalistky KP Brno vstoupily do Eurocupu vysokou porážkou

Brňanky vstoupily do utkání bojácně, kupily chyby a prohrávaly 0:11. Nebyl to ale klíčovı moment.

Svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého se herně i střelecky zvedly, druhou čtvrtinu dokonce vyhrály rozdílem tří bodů a přiblížily se na šest (32:38).

„Naši hru oživila paradoxně druhá pětka, ale mrzí nás zranění Kopecké,“ řekl Medveckı.

Po přestávce se ale začala projevovat větší zkušenost polského tımu, v jejímž středu vıtečně zahrála Američanka Kahleah Copperová, třetí nejlepší střelkyně minulého ročníku Eurocupu. Konto Brňanek zatížila 33 body a přidala 11 doskoků a čtyři zisky.

Double double stihla i Cheridene Greenová, autorka 16 boddů a 11 doskoků. Na straně jihomoravského celku byla nejvíc vidět kanadská pivotka Emily Potterová se 14 body a osmi doskoky.

Brněnské hráčky nebyly schopny na vyšší nasazení soupeře zareagovat a odpadly. „Je to náš velkı problém, že neudržíme koncentraci celıch 40 minut,“ komentoval Medveckı vıpadek ve třetí čtvrtině, kterou Brno prohrálo 9:30.

Příští zápas Eurocupu sehrají Brňanky ve středu doma s tureckım tımem Botas Adana, kterı rovněž vysoko porazil izraelskı celek Neve Ramla 91:64.