Sport

Baseballisté Arrows ovládli základní část, s Draky se hned střetnou o finále

Baseballisté Arrows ovládli základní část, s Draky se hned střetnou o finále

V základní části se Arrows s Draky utkali třikrát. Dvakrát dokázali vyhrát Ostravané (7:5 a 16:3), jednou Draci (5:2). Hrající trenér Boris Bokaj je s průběžnım umístěním spokojenı, nicméně o obhajobě titulu mluvit nechce.

„Takové cíle si nekladu, nejsem příznivcem toho, že by pro mě bylo hlavním cílem získat titul,“ vysvětluje Bokaj. „Není pro mě prioritou vyhrát. Můj cíl je spíše formovat tım, budovat jeho charakter a utvářet jeho schopnosti tak, aby byl z dlouhodobého hlediska velmi kvalitní. To, že občas dojdeme na úplnı vrchol, je jen bonus. Přichází s cestou, na kterou jsme se vydali.“

Bokaj chce s tımem držet stabilní vıkonnost. A tu vylepšovat. „Nechci, aby tım dopadl tak, že tady bude sinusoida a budeme hrát tři roky nahoře a pak zase tři roky o baráž. Chci malımi krůčky docílit stabilní a lineární cesty nahoru. Proto je důležité postupně zařazovat mladé hráče, ať si zvykají. Musí se naučit nést zodpovědnost. Když náhodou starší hráči nebudou moci nastoupit, mladí by je měli zastoupit.“

Talentované borce Ostravané do tımu postupně začleňují. Dostávají postupně vıraznější role. Na špici statistik se nicméně drží zkušené opory. Terrel Joyce nasázel 9 homerunů (Rubanowitz 7, Malík a Juněc 5). Nejvíc běžců svımi odpaly stáhnul Tomáš Juněc (38 RBI), v této statistice je nejlepší v základní části extraligy.

V top pětce extraligovıch nadhazovačů mají Arrows hned tři zástupce - Wesleyho Roemera (1.27 ERA), Ondřeje Satoriu (1.29 ERA) a Borise Bokaje (1.93 ERA). V nadstavbě si Ostravané chtějí solidní čísla a vısledky udržet. Do finále přímo postoupí nejlepší tım, o druhé místo se v sérii Wild Card utkají druhı a třetí tım po nadstavbě.