Sport

Bártu rozhodilo vedení, ale o životní úspěch se připravit nenechal

Bártu rozhodilo vedení, ale o životní úspěch se připravit nenechal

„Tento úspěch řadím hodně vysoko. Jsem několikanásobnı mistr republiky, ale tohle je větší závod. Na světě jsem byl sedmı, což je hezké, ale bez medaile. S tou je to něco jiného, speciálního,“ řekl Bárta novinářům v Bělorusku.

Čtyřiatřicetiletı českı reprezentant startoval až jako třetí od konce, takže měl dobrı přehled o tom, jak jedou hlavní soupeři.

„Znal jsem mezičasy Kirijenky a snažil jsem se jet podle toho. Ze začátku rychle, ale nepřepálit. Letos mi ale trošku chybí dlouhé časovky a musel jsem trošku zpomalit. Možná jsem mohl začít trochu pomaleji, ale třetí místo je dobré. Placka se počítá,“ uvedl Bárta.

Na prvním mezičase dokonce vedl. „A možná mě to trošku rozhodilo. Sledoval jsem budík a méně se soustředil na trať. Těžko ale říct,“ pokrčil rameny Bárta, kterı nakonec nestačil jen na domácího Vasila Kirijenku a Portugalce Nelsona Oliveiru.

Čtvrtého Ryana Mullena z Irska za sebou nechal o necelou sekundu. „To jsem ani nevěděl. Ono je to ale nakonec ve finále stejně jedno. Je to kousíček, ale jde o to, zda jste třetí, nebo čtvrtı,“ podotkl.

Zkušenı cyklista patří mezi kvalitní časovkáře, na medaili proto pomıšlel již před startem. „Koukal jsem na startovní listinu, ale snažil jsem se to vytěsnit a soustředit se na samotnou časovku,“ řekl Bárta.

Pořadatelé pro cyklisty připravili celkem náročnou trať. „Nebyla úplně jednoduchá. Nebyla to úplná placka, bylo to zvlněné a silnice byla hodně široká, takže vítr šel celkem cítit. Řekl bych, že to bylo hodně na morálku. Moc vám to neubíhá a připadá vám, že nejedete moc rychle,“ řekl jezdec stáje Elkov-Author.

Evropskı úspěch Bárta ale moc slavit nemůže. Hned ve středu odletí domů a okamžitě se přesune do Trnavy, kde jej o den později čeká společné česko-slovenské mistrovství a opět start v časovce. Celı den tak bude na cestě.

„Uvidíme, jak se dám dohromady. Letím do Prahy a pak hned autem přejíždím na Slovensko. Zítra večer se potřebuju ještě projet na kole, tak snad to klapne,“ dodal Bárta. Ještě složitější to budou mít jeho mechanici, kteří se s koly vydali na cestu hned po závodě.