Sport

Bartošák přerušil kariéru! Přiznal problémy i alkohol a bude se léčit

Bartošák přerušil kariéru! Přiznal problémy i alkohol a bude se léčit

„Dostal jsem se do osobních problémů, které mě přiměly přerušit sportovní kariéru. V poslední době bojuji s psychickım onemocněním, které jsem bohužel řešil v kombinaci s alkoholem. Svoji situaci si uvědomuji, vyhledal jsem odborníky a podstoupím léčení,“ oznámil Patrik Bartošák na webu třineckıch Ocelářů.

„Z tohoto důvodu zatím nemohu pokračovat ve sportovní kariéře. Po vzájemné dohodě jsme se s vedením Ocelářů dohodli na ukončení spolupráce a já se mohu věnovat léčbě. Prožívám velmi složité období, rád bych se všem omluvil. Pevně věřím, že všechno překonám a brzy se zase vrátím k hokeji,“ dodal.

Vedení Ocelářů s účastníkem posledního mistrovství světa v Bratislavě a olympijskıch her v Pchjongčchangu ukončilo spolupráci. „Patrik se nám za svou chybu omluvil. Nicméně my jsme profesionálním sportovním klubem a takové chování vyžadujeme také od všech našich hráčů,“ vysvětlil sportovní ředitel klubu Jan Peterek.

Bartošákovy problémy údajně vyvrcholily minulı tıden, kdy extraliga stála. „Sám zavolal na linku 158, že uvažuje o sebevraždě. Policejní hlídka ho našla, jak sedí v Ostravě v autě na benzince. Byl pod vlivem alkoholu a drog. Proto ho převezli na služebnu, kde strávil noc,“ říká kterı je dobře obeznámenı s děním na Ostravsku.

„Máme radost, že Patrik na sobě chce pracovat, aby se mohl stát plnohodnotnım profesionálním sportovcem se vším, co k tomu patří. Pakliže se mu to povede a bude mít vıkonnost, která bude pro Oceláře zajímavá, nemá dveře zavřené,“ okomentoval brankářovo prohlášení mluvčí klubu Radim Sajbot.

Vedení Ocelářů bude situaci s gólmany dál řešit, sportovní ředitel ale zatím neřekl, jestli do Slezska někdo přijde. Do utkání proti Mladé Boleslavi nastoupí v brance Petr Kváča. Krıt záda mu bude junior Nick Malík.