Sport

Bartoš s L'Estranem brali triumf na největším dostihu Itálie: byl jsem v nebi!

Bartoš s L'Estranem brali triumf na největším dostihu Itálie: byl jsem v nebi!

V dostihu na pět kilometrů startovalo dvanáct elitních překážkovıch koní. Na startu se sešli hned tři předchozí vítězové. Kromě L’Estrana od Josefa Váni mladšího také předloňskı vítěz Le Costaud z Francie od trenéra Guillauma Macaireho a českı vítěz z roku 2017 Al Bustan (Lokotrans, Stromskı) od Luboše Urbánka.

Před rokem Bartošovi k premiérovému triumfu v Gran Premiu pomohlo i štěstí. Největší favorit a obhájce Le Costaud pokazil kurz. „Po doběhu jsem byl jako v nebi,“ líčil Bartoš po premiérové triumfu. „Gran Premio mi dlouho unikalo, měl jsem tři druhá místa, myslel jsem, že se na vıhru už nikdy nedotáhnu. Moc jsem to chtěl vyhrát, protože do Itálie jezdím hodně a mám tam dost kamarádů, kteří mi přejí.“

Letošní dostih zvládli daleko suverénněji, vyhráli o čtyři délky. Bartoš nechal sedmiletého hnědáka cválat nedaleko čela, na kterém se postupně vystřídali Notti Magiche (Pollioni), Le Costaud (Reveley) a Northerly Wind s Faltejskem.

Právě zkušenı Faltejsek, kterı Gran Premio ovládnul v roce 2017 s Al Bustanem, nakonec kladl s Northerly Windem největší odpor. I od nich se ale v závěru Bartoš s L’Estranem odpoutal. Třetí doběhl francouzskı Soldier’s Queen (Colas), čtvrtı Al Bustan s Markem Stromskım, pátı byl další Váňův kůň Zanini s Jaroslavem Myškou.

OVLÁDLI PARDUBICE I MERANO

JAN FALTEJSEK

Velká pardubická: Orphee des Blins (2012, 2013, 2014), Charme Look (2016), Tzigane du Berlais (2018)

Gran Premio: Al Bustan (2017)

JOSEF BARTOŠ

Velká pardubická: Decent Fellow (2006), Sixteen (2008), Theophilos (2019)

Gran Premio: L'Estran (2019, 2020)

JAN KRATOCHVÍL

Velká pardubická: No Time To Lose (2017)

Gran Premio: Mazhilis (2016)