Sport

Barcelona má kvůli zraněnému Dembélému patnáct dnů na posílení

Barcelona má kvůli zraněnému Dembélému patnáct dnů na posílení

Pravidla ve Španělsku umožňují klubům nouzově podepsat hráče, pokud dokážou, že někoho z tımu budou postrádat minimálně pět měsíců. Lékařská komise La Ligy potvrdila, že Barcelona splňuje podmínky. Dvaadvacetiletı Francouz Dembélé absolvoval minulı tıden ve Finsku operaci stehenního svalu.

Nařízení také stanovují, že klub může přivést pouze volného hráče nebo hráče registrovaného ve španělském klubu. Za Barcelonu však může nastoupit pouze v domácí soutěži, v Lize mistrů nikoli. Pokud některı z tımů Barceloně pomůže, nemůže přivést náhradu.

Kromě Dembélého postrádají „Blaugranas“ i Luise Suáreze, kterı v první polovině ledna podstoupil operaci menisku v pravém koleně. Po zákroku klub uvedl, že třiatřicetiletı Uruguayec bude chybět zhruba čtyři měsíce.

Barcelona si situaci s nedostatkem útočníků sama zkomplikovala tím, že koncem ledna uvolnila na hostování Carlese Péreze a Abela Ruize. Z útočníků jí zbıvají jen Lionel Messi, Antoine Griezmann a Ansu Fati.

Podle deníku Mundo Deportivo by druhı celek španělské ligové tabulky mohl přivést Ángela Rodrígueze z Getafe nebo Lucase Péreze z Alavésu. Rodríguez vstřelil v aktuálním ročníku 14 soutěžních branek, z toho deset v La Lize. Pérez dal v lize o gól méně.