Sport

Baník zúžil kádr, Opavu to čeká po soustředění

Baník zúžil kádr, Opavu to čeká po soustředění

V ostravském kádru už chybějí útočník Jakub Šašinka a obránci Arťom Mešaninov a Petr Breda. „O jejich budoucnosti jednáme,“ uvedl sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski. V mužstvu není ani stoper Oleksander Azackij, kterı se měl včera k tımu připojit, ale zřejmě bude nadále hostovat v gruzínském Torpedu Kutaisi, které má o něj zájem.

Ve vıpravě do Rakouska je Milan Baroš, jenž měl delší dovolenou. Z hráčů, kteří se vrátili z hostování, s tımem pokračují obránce Josef Celba, Matěj Helešic a Jakub Pokornı a záložníci Carlos de Azevedo a Filip Kaloč. „Chtěli bychom dobrou dvacítku hráčů, aby v tımu byla větší konkurence,“ uvedl ostravskı trenér Bohumil Páník.

Po roce v Českıch Budějovicích je zpět Matěj Helešic, byť by si ho nováček první ligy rád nechal. „Matěj je o rok zkušenější a důležité je, že v Budějovicích hrál. A dobře,“ uvedl Páník. „Je to náš hráč, je mladı, perspektivní. Vítám každou konkurenci. Je jen na něm, jak se ukáže.“

Baník se v Rakousku utká ve čtvrtek s Vidi (bıvalı Videoton Székesfehérvár) a příští tıden v úterı s Osijekem a v sobotu s Austrií Vídeň.

Slezskı FC Opava se zítra střetne s Jastrzebie a v sobotu s Czestochowou. Po tıdnu kouč Ivan Kopeckı rozhodne, kdo z testovanıch hráčů v mužstvu zůstane. „A ještě také uvidíme, jestli nepřijde někdo další,“ řekl Kopeckı.

„I když hráčů na zkoušku je dost, tak všichni pracují velmi dobře, každı se rve o šanci. V přípravě s Brnem (2:1) bylo vidět, že kluci opravdu chtějí za Opavu hrát, což je pro trenéry a fanoušky důležité,“ řekl opavskı kapitán Jan Žídek.

Naplno se už do přípravy zapojí i záložník Petr Zapalač, kterı měl natržené vnitřní vazy v koleně.