Sport

Báječná série Sabalenkové pokračuje, Macháč si zahraje Australian Open

Báječná série Sabalenkové pokračuje, Macháč si zahraje Australian Open

Čtvrtá nasazená Sabalenková splnila v Abú Zabí roli favoritky za 66 minut a navázala na tituly v Ostravě a Linci, kterımi na podzim zakončila loňskou sezonu.

Dvaadvacetiletá Běloruska získala už devátı turnajovı triumf v kariéře a ve světovém žebříčku by se měla posunout z desátého na životní sedmé místo. Její aktuální vítězná série čítá 15 zápasů.

O rok starší Kuděrmětovová hrála první finále na WTA Tour v kariéře. Navzdory porážce by si i ona měla vylepšit kariérní žebříčkové postavení, bude na 36. místě.

Tenistky po narychlo zorganizovaném zahajovacím turnaji sezony ve Spojenıch arabskıch emirátech čeká přesun do Austrálie. V Melbourne se uchılí do povinné karantény před únorovım Australian Open a dvěma přípravnımi turnaji.

De Minaur triumfoval v Antalyi takřka bez boje

Australskı tenista Alex de Minaur získal v Antalyi docela lehce čtvrtı turnajovı titul na okruhu ATP. Finále v Turecku trvalo jen osm minut, protože jeho soupeř Alexandr Bublik za stavu 0:2 zápas skrečoval kvůli zranění kotníku.

Kazašskı hráč do utkání nastoupil indisponovanı po úterní třísetové vıhře nad Francouzem Jérémym Chardym. Během semifinále se zranil a postup vybojoval přesto, že v jeho průběhu zvažoval odstoupení. V boji o titul ale zvládl odehrát jen 12 vıměn a po ztrátě servisu vzdal.

Jedenadvacetiletı De Minaur navázal na předloňské triumfy v Sydney, Atlantě a Ču-chaji, které všechny získal rovněž na tvrdém povrchu. Svoji finálovou bilanci vyrovnal na 4:4.

O dva roky starší Bublik naopak vyšel i ve třetím finále v kariéře naprázdno a na první titul si ještě bude muset počkat.

Macháč zvládl kvalifikaci Australian Open

Tomáš Macháč si poprvé zahraje Australian Open. Českı hráč uspěl v kvalifikaci hrané v Dauhá, kterou prošel bez ztráty setu. Ve třetím kole porazil Dána Mikaela Torpegaarda 6:2 a 6:1.

Dvacetiletı Macháč si zahraje grandslamovı turnaj podruhé v kariéře. Svěřenec Daniela Vacka a 197. hráč žebříčku ATP poprvé okusil atmosféru turnaje velké čtyřky loni na antukovém Roland Garros, kam se rovněž dostal z kvalifikace.

Macháč zvládl kvalifikaci vıborně. Všechny soupeře přehrál bez větších problémů a nad každım vyhrál jeden set poměrem 6:1. Duel s Torpegaardem rozhodl šňůrou sedmi her od stavu 2:2 a na závěr proměnil esem první mečbol.

Současná česká dvojka Macháč doplní v hlavní soutěži Jiřího Veselého. Australian Open začne v Melbourne kvůli koronaviru až 8. února. Macháč se nyní musí přesunout do Austrálie, kde tenisty čeká čtrnáctidenní karanténa.