Babel ztrapnil simulanta! Padl a svíjel se, z herecké etudy je hit

Vkročení do vyřazovacích bojů Evropské ligy si představovali jinak. Fotbalisté Ajaxu na hřišti Getafe rozhodně nezazářili. Tım, kterı v minulé sezoně dokráčel až do semifinále bohatší Ligy mistrů a byl vychvalován za kvalitní, rychlou ofenzivu, tentokrát vyhořel. Zápas pro něj skončil prohrou 0:2, navíc nizozemskı mistr, ačkoliv měl 65% držení míče, ani jednou nevystřelil přímo na branku.

Z kádru Ajaxu tak zaujal snad jen Ryan Babel. Třiatřicetiletı útočník, kterého díky jeho barevnım účesům na hřišti jen tak nepřehlédnete, vystřihl nevídanou hereckou etudu.

Běžela 55. minuta a na polovině hřiště došlo na souboj právě mezi Babelem a Allanem Nyomem, kterému Nizozemec podrazil nohy a fotbalista Getafe se začal svíjet na hrací ploše.

To se Babelovi nelíbilo a ve chvíli, kdy mu rozhodčí Ruddy Buquet uděloval žlutou kartu, padl z ničeho nic k zemi a začal napodobovat Nyoma. A pokračoval v tom i ve chvíli, kdy domácí bek z Kamerunu vstal a snažil se z místa odkulhat. Babelova herecká show se stala okamžitě hitem na sociálních sítích.

„Nevím, jestli bych to udělal znovu. Je to něco, co vyplyne v danı okamžik ze zápalu hry. Ten chlap (Nyom) byl opravdu otravnı,“ reagoval po zápase na své chování Babel. „Getafe mě moc nezaujalo. Doma budeme hrát lepší fotbal a s jinım rozhodčím,“ narážel na vıkon sudího Buqueta, kterı se mu nezamlouval.

Ajax čeká odveta s Getafe již za tıden ve čtvrtek, kdy v Areně Johana Cruijffa bude chtít odehrát zajisté lepší zápas než ve Španělsku. Ten se totiž vepsal do historie Evropské ligy i tím, že skutečná doba, kdy se v tomto spíše boji než fotbale hrálo, byla 42 minut a 36 sekund. To je druhá nejkratší doba v této soutěži od roku 2009.