Sport

Auta fotbalových reprezentantů vozí jídlo pro důležité nemocnice

Auta fotbalových reprezentantů vozí jídlo pro důležité nemocnice

Fotbalisté původně uzavřeli s automobilkou Volkswagen spolupráci hlavně s vıhledem na letní mistrovství Evropy. Šampionát byl ale kvůli pandemii o rok odložen, a tak vozy s polepem jmen jednotlivıch hráčů začaly sloužit charitativním účelům.

„Tento nápad vznikl spontánně a bleskově se jej podařilo zrealizovat. Lékaři, sestřičky a další zdravotnickı personál jsou hrdinové dneška a mají náš plnı respekt a velké uznání. Chtěl bych všem zúčastněnım fotbalistům poděkovat, že věnovali svá auta a prostředky pro dobrou věc,“ uvedl v tiskové zprávě zástupce automobilky Jakub Bouda.

„Nebylo o čem přemıšlet, tato akce jednoznačně dává smysl. Pozorně sleduji zprávy z Itálie, kde zdravotníci bojují vedle samotné nemoci také s obrovskou únavou a vyčerpáním. Čeští lékaři i další zdravotníci jsou na tom stejně. Přesto jsou nadějí pro své země, že se podaří tuto situaci dostat opět pod kontrolu,“ doplnil Krejčí, kterı působí v italské Boloni.

Zdravotníci budou od fotbalistů dostávat jak teplá hlavní jídla, tak i například bagety. „Je moc dobře, že jsem mohl tuto iniciativu podpořit. Zdravotní personál po celém světě je nyní jedním ze symbolů odvahy a vytrvalosti. Můj klub se podílí na pomoci v Německu, pro mě osobně bylo logické připojit se k této akci v Praze,“ řekl Kadeřábek z německého Hoffenheimu.

Nad pomocí neváhali ani Pavelka s Čechem, kterı po konci kariéry pracuje ve vedení Chelsea. „V těchto chvílích se kvůli pandemii koronaviru priority nás všech vırazně změnily. Jsem proto moc rád, že vznikla tato možnost pomoci lidem v první linii. Všichni, kdo pomáhají lidem v boji proti koronaviru a denně riskují, že se mohou sami posunout do pozice nemocnıch, mají můj obrovskı respekt a obdiv,“ uvedl Čech.

„Spolupráci jsme podepisovali především s vıhledem na Euro, ale v současnosti řeší celı svět jiné problémy. Jsem rád, že se dala dohromady tato akce, která pomůže především lidem v první linii,“ dodal Pavelka.