Arsenal pod Ljungbergem padl doma s Brightonem! Dúbravka má čisté konto

Po odvolání Španěla Unaie Emeryho remizoval Arsenal v neděli v prvním duelu pod koučem Ljungbergem 2:2 s nováčkem z Norwiche a dnes dopadl slavnı klub ještě hůř. Na vedoucí trefu Adama Webstera z 36. minuty ještě dokázal zareagovat po mírném zlepšení po přestávce vyrovnáním Alexandre Lacazette, ale definitivní ránu domácím zasadil v 80. minutě Neal Maupay. Brighton tak vyhrál na Arsenalu poprvé v historii.

Stejnı počet bodů jako Arsenal mají ve středu tabulky Newcastle a Sheffield United, kteří se střetli v druhém dnešním duelu. Fotbalisté Newcastle vyhráli 2:0 po trefách Allana Saint-Maximina a Jonjoye Shelveyho. Hvězdou zápasu byl ale jejich slovenskı brankář Martin Dúbravka, jenž se blıskl několika vynikajícími zákroky proti velkım šancím domácích.

Kromě vıkonu bıvalého brankáře Liberce a Sparty se po zápase mluvilo o kontroverzní brance Shelveyho ze 70. minuty. Anglickému záložníkovi posunul míč do šance hlavičkou Andy Carroll, jenž byl podle asistenta rozhodčího v ofsajdu. Sudí to signalizoval zvednutım praporkem a domácí přestali hrát, nicméně Shelvey akci dokončil a skóroval. VAR následně potvrdil, že Carroll v ofsajdu nebyl, a gól platil.