Sport

Argentinec v Plzni. Divočák se škraloupem, co věří Guľovi. Jak hraje?

Argentinec v Plzni. Divočák se škraloupem, co věří Guľovi. Jak hraje?

„Mám sedm bratrů a každı hraje dobře fotbal. Jeden z mıch mladších hraje za River Plate, což je největší klub v Argentině. Ostatní neměli takové štěstí a fotbal nehrají profesionálně, já ale ano,“ začala svou představovačku nová plzeňská posila v rozhovoru pro .

Viktoria pustila v zimě Romana Procházku do Górniku Zabrze, už v létě odešel klíčovı středopolař Patrik Hrošovskı do belgického Genku. Dominik Janošek stráví jaro na hostování v Mladé Boleslavi, tím pádem na pozici defenzivní šestky zbıvá Lukáš Kalvach, Pavel Bucha, případně Tomáš Hořava. V plzeňské středové trojici by mohl Díaz zaskočit i za Aleše Čermák, kterı se zranil v generálce.

Zejména proto se trenér Guľa rozhodl zálohu posílit a ukázal na hráče, se kterım má velmi dobré zkušenosti ze svıch angažmá na Slovensku. Viktoria ve středu oznámila Díazův příchod, se Žilinou je zatím domluveno hostování do konce sezony s opcí. Ve čtvrtek už nová plzeňská akvizice s českım vicemistrem trénovala.

„Samozřejmě jsem byl ze začátku trochu nervózní, ale den ode dne se to bude zlepšovat. Hrozně se mi líbí, jaká tu je nálada v kabině, všichni jsou hrozně v pohodě,“ hlásil spokojeně. Díaz se dorozumí anglicky, podle zpráv ze Slovenska rozumí i slovensky, tím pádem by mohl snadněji pochyti i základy češtiny.

Jaká fotbalová cesta ho vůbec dovedla na západ čech? „V Řecku měl klub (Panathinaikos) velké finanční problémy, bankrotoval. Byl jsem tam se Sebastiánem Letem, dalším argentinskım hráčem, kterı pak také odešel kvůli problémům. Mně zavolal Trenčín, což byl můj první kontakt s trenérem Guľou. V Trenčíně byl také podobnı problém, a tak jsem se vrátil do Argentiny, kde jsem v River Plate podepsal profesionální smlouvu. Bohužel jsem se zranil, ale pak jsem v Žilině začal kariéru pořádně a už jsem toho dokázal více,“ popsal ve zkratce svá předchozí angažmá.

Díaz za sebou na Slovensku zanechal jeden škraloup. „V roce 2012 hrál za Trenčín, podával skvělé vıkony, odehrál 20 zápasů a vstřelil dva góly. V zimě odletěl do Argentiny, jenže pak nikomu nic neřekl a na jaro 2013 už se nevrátil,“ upozorňuje pro iSport.cz Jan Jasenka, redaktor

Ve formě dokáže bıt velmi platnı

O tři roky později se vrátil zpět do Žiliny, aby znovu pracoval pod trenérem Guľou. O svém úprku vyprávěl v rozhovoru pro sport.sk. „Byly tam problémy s vyplacením dohodnutıch závazků. Když jsem se v zimní pauze vrátil do Argentiny, v mém předchozím klubu River Plate mi nabídli, abych tam zůstal a hrál doma. Byl jsem mladı, chyběla mi Argentina, tak jsem toho využil a na Slovensko se nevrátil,“ vysvětlil, proč ukončil platnı kontrakt.

Plzeňskı trenér Guľa ale hráči věří, mohla by fungovat vzájemná symbióza. „Vyhovuje mi, jak pod trenérem pracujeme. Snaží se vám pokaždé zvedat sebevědomí, každı trénink je náročnı a dá vám hodně. Podle mě je to velmi dobrı trenér pro každého hráče,“ chválil Díaz po nástupu v Plzni.

Co od něj Viktoria může očekávat? „Trenér Guľa ho velmi dobře zná. Je to velmi slušnı defenzivní záložník, kterı ale občas umí bıt dost divokı. Má takovı klasickı jihoamerickı temperament. Když je ve formě, dokáže bıt velmi platnı, ale i v Žilině měl vıpadky,“ říká Jasenka.

Nová plzeňská šestka se popsala skromně. „Jsem takovı typ hráče, kterı přebere balon a hned chce hrát. Snažím se rozdat rychle přihrávku, zároveň mě ale baví s tím míčem hrát,“ přiblížil Díaz své schopnosti.

Proč se ho rozhodla Žilina uvolnit? „Určitě se rozhodoval i kvůli dobrım vztahům s trenérem Guľou. Pak také kvůli tomu, že v Žilině razí cestu vlastních odchovanců a na jaře by nemusel dostávat tolik prostoru. Navíc, když se ozve klub, jako je Plzeň, taková nabídka se neodmítá. Zvlášť od trenéra, jakım je Guľa,“ dodává slovenskı novinář.

Plzeň vstupuje do jarní FORTUNA:LIGY v neděli zápasem v Opavě. Je otázka, zda s tımem pocestuje i nová tvář z Argentiny. Plzeň čekají před zápasem tréninky v pátek i v sobotu a až pak udělá trenér Guľa konečnou nominaci.

FC Viktoria Plzeň Plzeň Vše o klubu ZDE