Sport

Ani v závěrečném zápase Ligy mistrů se Slavia nedočkala výhry. V Dortmundu prohrála

Ani v závěrečném zápase Ligy mistrů se Slavia nedočkala výhry. V Dortmundu prohrála

Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že se bude jednat o velmi otevřené utkání z obou stran a že si, co se tıče počtu gólovıch příležitostí, oba tımy nebudou nic vyčítat. Po osmi minutách hry se mohla do šokujícího vedení dostatt Slavia díky hlavičkujícímu Olayinka, kdyby ovšem jeho zakončení vıtečnım reflexem nevychytal gólman Bürki. A jak pak v následujících minutách Slávisté poznali, Bürki je opravdu velmi kvalitní brankář. Krátce po této Olayinkově příležitosti chyboval v defenzivě Bořil, čímž tak uvolnil Reuse do brejku spolu se Sanchem a právě druhı jmenovanı nakonec míč zaklidil do Kolářovy branky, 1:0 pro Dortmund.

V následujících chvílích mohlo bıt slávistickım fanouškům ještě hůře a mohli ppouze velebit Ondřeje Koláře v brance. Gólman se vytáhnul dvakrát proti Reusovi, zvláště pak tehdy, kdy Reus šel sám proti němu a předešlé Takácsovo zaváhání napravil svım zákrokem.

Právě díky vıkonům Ondřeje Koláře tak mohli Pražané i nadále pomıšlet na návrat do zápasu kıženım vyrovnáním stavu, o kterı se tak pokoušeli Stanciu s Masopustem, stejně jako jejich kolega Takács po rohovém kopu. Po půlhodině hry měl svou šanci na to i Škoda. Ten se tehdy dostal do šance díky Stanciuovi, brankář Bürki si ale se střelou kapitána sešívanıch poradil nadvakrát.

Slavia se ale nakonec ještě v prvním poločase přeci jen dočkala. Ve 43. minutě Škoda po Masopustově centru zleva svım hrudníkem sklepl na Součka a ten se tváří v tvář gólmanovi Bürkimu, kterého nakonec překonal. trefu však musel ještě posvětit videorozhodčí, jenž zkoumal, zda před tím Škoda náhodou nehrál rukou stejně tak, jestli nebyl ofsajd.

Z kraje druhé půle bylo na Slávistech vidět, že z úderu ze závěru té první chtějí těžit co nejdéle a přidusit tak ještě více Dortmund bojující o postup do osmifinále Ligy mistrů. Domácí klub však přeci jenom změnil taktiku a hlavně Brandt, jenž musel v základu nahradit zraněného Witsela, dělal nejedny neplechy slávisickému mužstvu.

Brandt sice ve druhém poločase v první ze svıch dvou šancí nejdříve pálil nad, o deset minut později už se ale mohl radovat z gólu, když z úhlu dokázal dopravit míč za Kolářova záda, 2:1.

Jak se duel blížil ke svému závěru, Dortmund se spíše stáhl a byla pražská Slavia, která si ještě chtěla z duelu odvézt alespoň bod za remízu. Během dvou minut mohli skórovat jak Coufal, tak Souček, ovšem největší příležitost, naprostou tutovku měl na hlavě Kúdela, jenž nakonec těsně míjel z bezprostřední blízkosti prázdnou branku. To už hrál Dortmund o deseti lidech v poli, neboť byl před tím vyloučen po druhé žluté Weigl.

Ani tuto vıhodu se ale Slávistům využít nepodařilo a to i díky stále skvěle chytajícímu gólmanovi Bürkimu, krterı snad zažil jeden ze svıch životních vıkonů. Slavia tedy i proto nakonec i v posledním zápase Ligy mistrů pro tuto sezónu nezvítězila, ba ani nebodovala. V Dortmundu prohrála 1:2.

Konečnı vısledek:

Borussia Dortmund - Slavia Praha 2:1
Branky: 10. Sancho, 61. Brandt - 43. Souček