Američané definitivně zavřeli slovenskou cestu do čtvrtfinále. USA - Německo 3:1

Košice Hokejisté Spojenıch států americkıch porazili ve svém šestém zápase na mistrovství světa v Košicích Německo 3:1 a zajistili si postup do čtvrtfinále. Dnešní vısledek zároveň znamenal konec postupovıch šancí pro domácí Slovensko. Američané o páté vıhře v řadě rozhodli dvěma góly vstřelenımi ve třetí třetině.

Německo - USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Tiffels (Draisaitl) - 14. J. van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. D. Larkin (J. van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (P. Kane, Suter). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Staňo (SR) - Sormunen (Fin.), Vanoosten (Kan.). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 6293.

Němci v sobotu utrpěli debakl s Kanadou, dnes ale odehráli mnohem lepší utkání. Ve 12. minutě se dostali do vedení, když otevřel skóre Tiffels. Američané byli mírně střelecky aktivnější a o necelé dvě minuty později se jim podařilo vyrovnat, když Van Riemsdyk chytře tečoval Kellerovo nahození od modré čáry.

V 25. minutě byl blízko vedoucímu gólu Eichel, brankář Niederberger ale jeho samostatnı nájezd zlikvidoval. Šance ale měli také Němci, které ve Steel areně mocně podporovali slovenští fanoušci. Plachtova střela ale skončila jen na tyčce.

Klíčovı moment přišel v 50. minutě, kdy se Van Riemsdyk změnil v nahrávače a krásnou přihrávkou našel najíždějícího Larkina, jenž posunul tım USA do vedení. Vıhru favorita podtrhl gólem v přesilové hře Eichel.