Alaphilippe uťal čekání Francie na zlato, Hirt na MS cyklistů dojel na 59. místě

Imola Vítězem silničního závodu na mistrovství světa cyklistů v italské Imole se stal Julian Alaphilippe. Osmadvacetiletı jezdec ukončil dlouhé francouzské čekání na světové zlato ze závodu s hromadnım startem v elitní mužské kategorii. Před ním byl posledním vítězem ze země galského kohouta Laurent Brochard před 23 lety.

Alaphilippe dotáhl až ke zlatému konci nástup, k němuž se odhodlal ve stoupání zhruba 13 kilometrů před cílem. Náskok navıšil až na čtvrt minuty, což už nedokázala silná skupina pěti pronásledovatelů stáhnout. Stejně jako v páteční časovce si vyjel stříbro Belgičan Wout Van Aert, třetí skončil Švıcar Marc Hirschi.

Nejlepším z českého kvarteta ve složení Adam Ťoupalík, Jan Hirt, Josef Černı a Jakub Otruba byl účastník nedávné Tour de France Hirt, jenž obsadil 59. místo. Otruba skončil 64.