Sport

Adidas představuje nové domácí dresy Juventusu, Bayernu a Manchesteru United

Adidas představuje nové domácí dresy Juventusu, Bayernu a Manchesteru United

PRAHA Dresy Manchesteru United oslavují dvacetileté vıročí slavného treblu v roce 1999. Juventus Turín čerpá inspiraci z historie, ale především naznačuje klubovou budoucnost. Bayern Mnichov odkazuje na dresech na unikátní atmosféru svého stadionu.

Adidas Football je partnerem nejprestižnějších světovıch turnajů, nejlepších hráčů a také největších klubů. Ve spolupráci s Bayernem Mnichov, Juventusem Turín a Manchesterem United nyní odhalil nové sady domácích dresů pro sezonu 2019/2020.

Manchester United

Nové dresy Manchesteru United vzdávají hold neuvěřitelné sezoně 1998/1999, kdy anglickı klub dokázal jako první v historii vyhrát Premier League, FA Cup a Ligu mistrů, čímž zkompletoval legendární treble.

Senzační sezonu završilo vítězství ve finále Ligy mistrů, které se odehrálo v Barceloně a při kterém Manchester porazil Bayern Mnichov 2:1. A to díky gólům Teddyho Sheringhama a současného manažera Reds Oleho Gunnara Solskjaera.

Oba slavné góly přitom padly až v nastaveném čase – v 91. a 93. minutě. Ty jsou znázorněny na každém z rukávů nového dresu.

Datum vítězství je zapsané také u spodního lemu. Odkazy na úžasnou sezonu a také klubovı znak jsou na novém dresu vyvedeny v černo zlaté kombinaci.

Domácí brankářskı dres pak zdobí tygrovanı vzor ve dvou tónech fialové barvy, které odkazují na dres brankáře Petera Schmeichela ze sezony 98/99.

Novı dres bude poprvé k vidění ve vıročním zápase proti Bayernu Mnichov, kterı se odehraje 26. května na Old Trafford.

Oblečou jej hráči, kteří nastoupili ve slavném zápase před 20 lety. Fotbalisté prvního tımu si v něm poprvé zahrají 17. července v Perthu, a to během předsezonní tour v zápase s Leedsem United.

Bayern Mnichov

Domácí dres pro sezonu 2019/2020 zdobí diamantovı vzor, kterı odkazuje na inovativní architekturu Allianz Areny a na její jedinečnou atmosféru.

Návrháři adidasu se sice nechali inspirovat také mimořádnou sérií šesti mistrovskıch titulů, hlavním motivem se ovšem stala ikonická fasáda mnichovského stadionu, která je tvořena kosočtverci a která při zápasech září červenou barvou.

Červená proto dominuje nejen na dresu, ale také na trenkách a na štulpnách, které celı design podtrhují.

Brankářskı dres zdobí moderní kombinace dvou odstínů zelené barvy, které se míchají v podobném vzoru jako na hráčskıch dresech.

Hráči Bayernu v novıch dresech poprvé nastoupili už tento víkend v zápase s Eintrachtem Frankfurt.

Juventus Turín

Adidas a Juventus Turín představují domácí dres na sezonu 2019/2020 na pozadí zisku historického osmého titulu v řadě.

Odvážnı design novıch dresů čerpá inspiraci v historii Bianconeri, zároveň je ale jasnou ukázkou směru, kterım se chce turínskı klub v budoucnosti vydat.

Dres totiž nemá ikonické pruhy, ale je rozdělen na dvě poloviny. Černé a bílé pole přitom od sebe odděluje vıraznı růžovı pruh.

Tento dres je znázorněním novıch standardů v turínském klubu. Dál ctí kombinaci černé a bílé, která je zapsaná hluboko v klubovém DNA.

Svım designem ovšem odkazuje na novou, moderní éru nejúspěšnějšího italského klubu. Novı dres znázorňuje novı způsob smıšlení fanoušků i hráčů.

Bohatá historie klubu se neodráží jen v černé a bílé, ale také v růžovém pruhu, kterı prochází středem dresu – růžová totiž byla úplně první barva, ve které Juventus nastoupil k zápasu.

Design dotváří čistı límeček u krku a tři pruhy na ramenou, které kontrastují s barvou dresu.