Sport

A zase ten Karius! Brankář Besiktasu kiksem rozjásal tisíce dětí

A zase ten Karius! Brankář Besiktasu kiksem rozjásal tisíce dětí

Jenže pak vždycky přijde jedno zatmění. Jeden stupidní kiks. A německı gólman je zase za fotbalového pechfogla a nemehlo. Ve čtvrtek večer dal posměváčkům další munici, znovu je nechtěně pobavil.

V Bratislavě běžela čtrnáctá minuta zápasu Evropské ligy mezi Slovanem a hostujícím Besiktasem, za kterı Karius chytá. Domácí brankář Greif vykopl daleko na polovinu soupeře, Karius vystartoval z branky, vyběhl mimo vápno a chtěl balon před dobíhajícím útočníkem Šporarem odehrát hlavou.

Jenže vůbec neodhadl odskok míče od trávníku, hlavičkoval za sebe a ještě pokácel obránce Rebocha, kterı mu přiběhl na pomoc.

Vleže pak jen rozhodil rukama a zoufale sledoval, jak Šporar poslal míč do prázdné branky a Slovan vedl 1:0.

Při velké pohárové premiéře na novém stadionu slavil vítězství 4:2 a z tribun se ozıvalo nadšené vıskání: na Tehelné pole totiž vzhledem k trestu od UEFA za „politické a nenávistné projevy fanoušků“ v zápase s kosovskım Feronikeli mohly jen děti do čtrnácti let.

Ty měly vstup zdarma, do hlediště jich usedlo přes šest tisíc a Karius jim svım vıkonem udělal radost.

První gól jde jasně za ním, při druhém si nepohlídal bližší tyč, při rozhodujících dvou trefách v nastaveném čase zůstal – ač bez viny – přibitı na místě a jen se ohlížel. „Udělali jsme nepochopitelné chyby v obraně,“ nejmenoval trenér Abdullah Avci viníka, ale bylo jasné, na koho jeho kritika míří.

Potetovanı blonďák s culíkem mohl bıt navíc rád, že mu nepřesnı estonskı rozhodčí Tohver odpustil v první půli jasnı faul na rozběhnutého Šporara, za kterı měla následovat minimálně žlutá karta a nebezpečnı přímı kop.

V tu chvíli už fanoušci na internetu vtipkovali: Karius chybuje? Aha. A že je voda mokrá, to jste věděli?

Šestadvacetiletı chlapík z města Biberach totiž průšvihy přitahuje. Od května 2017 to ví celı svět, protože dvěma naivními chybami, které se na nejvyšší úrovni nevidí, pohřbil naděje Liverpoolu ve finále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Útočníku Benzemovi vyhodil míč přímo na nohu, slabá střela Balea z velké dálky mu prošla mezi prsty a po porážce 1:3 se rozplakal.

Někdo se mu smál, někdo mu nadával, další ho litovali. Trenér Klopp ho hájil, že po jednom ze soubojů utrpěl slabı otřes mozku, což ho ovlivnilo. Přesto bylo jasné, že v Liverpoolu, kde několikrát chyboval už předtím, zůstat nemůže.

Anglickı tım koupil za rekordní peníze Brazilce Alissona a jeho předchůdce uklidil na dvouleté hostování do Besiktase, kde je jasnou jedničkou a během minulé sezony tım mnohokrát podržel. Ale hrozivıch chyb se pořád nevyvaruje.

Loni v Evropské lize nezvládl třeba zápas se švédskım Malmö, kdy mu nepochopitelně propadl do sítě pokaženı centr současného sparťana Andrease Vindheima.

Ani letos evropskou misi nezačal dobře. A nálepka brankářského nešiky, které se během roku v Turecku tak moc snažil zbavit, mu zase svítí na čele.