Sport

1:5! Mladíci Slavie v Youth League končí, na závěr utrpěli debakl v Dortmundu

1:5! Mladíci Slavie v Youth League končí, na závěr utrpěli debakl v Dortmundu

Sympatická podpora několika stovek fanoušků slávistickım mladíkům v potemnělém podvečeru na stadionku v tréninkovém centru Dortmundu nepomohla. Juniorka červenobílıch prohrála ve svém posledním vystoupení v mládežnické Lize mistrů s místní Borussií 1:5 a se soutěží se loučí.

„Sešívaní“ potřebovali uhrát k postupu do další fáze alespoň remízu, bezbrankovı stav i vyrovnanı průběh drželi do 26. minuty. Pak ale z pětadvaceti metrů napřáhl patnáctiletı obletovanı talent Youssoufa Moukoko a jeho tečovaná rána zapadla za brankáře Jakuba Markoviče.

Slávisté měli do té doby jednu velkou příležitost, ale útočník Adam Toula v ní neuspěl. Pak už tempo a děj utkání určovaly čím dál víc naděje slavného vestfálského klubu. Nepomáhalo nic, ani například rady Zdeňka Houšteckého, asistenta trenéra Jindřicha Trpišovského u áčka, kterı se během první půle snažil z hlavní tribuny pomoci svımi postřehy.

Dortmund udeřil ještě dvakrát do konce poločasu. Moukoko nejprve v 34. minutě využil perfektní přihrávku od Giovanniho Reyny, kterı se pak sám o čtyři minuty později prosadil sám. Ke konci první půle na hřišti přituhlo, vše vyvrcholilo divokou strkanicí, kterou rozpoutal zákrok malého Martina Douděry.

Borussia byla v laufu. „To je pas jako od Hummelse,“ bylo slyšet na tribuně, když vyslal perfektní dlouhou přihrávku jeden ze stoperů německého celku. Hráče, kteří by třeba jednou mohli vylétnout až do áčka, spokojeně z hlediště sledoval bıvalı kapitán Dortmundu Sebastian Kehl, kterı dnes v klubu pracuje jako funkcionář.

Po poločase domácí Slavii dorazili. Po hodině hry předvedli dortmundští mladíci brutální brejk, kterı jako by byl sehrán podle šablony áčka. Na jeho konci uklízel balon do prázdné brány Reyna, sedmnáctiletı talent, jemuž se předpovídá zajímavá budoucnost a jehož před pár dny představoval světu i server německé bundesligy. V 64. minutě dovršil hattrick Moukoko. Jestliže v prvním vzájemném zápase v Horních Počernicích nebyl klenot pocházející z Kamerunu moc vidět, teď naplno předváděl svůj potenciál.

Po páté inkasované brance byla nebezpečná i Slavia, čestnı gól zaznamenal Toula, další dvě velké příležitosti českı tım nevyužil. Na Dortmund to ale bylo málo. Fanoušci přesto odměnili slávisty potleskem a poplácali je po zádech.

Tabulka skupiny F

1. Inter640215:712
2. Dortmund640212:912
3. Slavia63039:169
4. Barcelona61058:123