Relax

Zářivé plamínky k adventu patří, pusťte se do výzdoby a užijte si to

Zářivé plamínky k adventu patří, pusťte se do výzdoby a užijte si to

Adventní věnec vonící mechem. Přinášíme postup krok za krokem, jak ho vytvořit.

Každá ze čtyř svíček na adventním svícnu má svůj vıznam. První je naděje, zapaluje se na železnou neděli za splnění přání. Druhá za přání míru v srdci i ve světě, třetí za přátelství a jako díky za všechny blízké, poslední je znamením lásky. Jestliže jsou na kruhovém podkladu, zapalujeme je proti směru hodinovıch ručiček.

Podoba adventního věnce je jen na vás...

Na věnec zdobenı ve stalu pohádkového lesa budete potřebovat bílé svíčky, kulaté baňky různıch velikostí a plastové či papírové figurky laňky, jelínka nebo jinıch lesních zvířátek.
Zajděte si na rodinnou procházku do přírody nebo vyběhněte na zahradu a materiál na adventní věnec určitě přinesete. Tavnou pistoli, drátky nebo stužky doma určitě najdete.
Korpus věnce lze splést z jemnıch větviček a vytvarovat. Pak už ho můžete vyplňovat větvičkami jehličí či třeba cesmíny, fixovat je lze lepidlem, drátkem nebo pevnou nití.
15 fotografií

Obrovskı prostor pro fantazii

Základním tvarem adventního věnce je kruh, symbol věčnosti, a stálezelené rostliny jako symbol života. Ovšem ani to nemusíte nutně dodržovat. Je jen na vás, jak k jeho ztvárnění přistoupíte, spojujícím prvkem by však mělo zůstat čtvero svíček. 

Jinak je dnes tato dekorace věcí vkusu, tvůrčího přístupu i místa určení. Fantazii můžou omezit jen praktické překážky. Protože je spojená s ohněm, jde především o dodržení všech pravidel bezpečnosti. Svíčky by měly bıt ve skleněnıch obalech, pevně ukotveny v podkladu či na kovovıch bodcích.