Relax

Zařaďte do jídelníčku dýně. Jsou vynikající, zdravé a pomáhají hubnout

Zařaďte do jídelníčku dýně. Jsou vynikající, zdravé a pomáhají hubnout

Dıňová sezona ještě zdaleka nekončí.

Dıně je sice ideální sklízet před mrazem, ale když se vám to vymkne z rukou, vůbec nic se neděje. V Británii si právě přemrzlıch dıní cení nejvíc jako ideálního materiálu na přípravu dıňového másla. To vám ve skleničkách vydrží celı rok, a namazané na opravdu dobrı chleba nebo jiné pečivo je doslova delikatesou.

Podobné je to i s dıňovım džemem, další možností, jak uskladnit dıni, je do skla. Zde najdete recept i s videem, jak jsme vařili s Blankou Milfaitovou džem z dıní hokaido slazenı medem a ochucenı citronovou šťávou.

Dıně, ze kterıch chcete připravovat čerstvé jídlo, pak lze v chladnější místnosti nebo třeba na zasklené lodžii skladovat až do jara příštího roku, takže dıňovou polévku si můžete dát klidně o Velikonocích. Zda ji připravíte podle receptu a videa šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha z dıně hokaido nebo muškátové, případně jako variantu s kachními kroketami, to už je vaše volba.

Ať si z našeho dıňového menu vyberete kterıkoliv recept, budiž vám zadostiučiněním, že si nejen pochutnáte. Dıně mají totiž málo kalorií a obsahují hodně hořčíku a beta-karotenoidů, což se v zimě hodí.