Relax

‚Znáte snad příjemnější způsob, jak někomu pomoct?' V Česku vznikla iniciativa za záchranu piva

‚Znáte snad příjemnější způsob, jak někomu pomoct?' V Česku vznikla iniciativa za záchranu piva

PRAHA Koronavirus poslední dobou ovlivňuje životy řady lidí. Do této skupiny spadají také majitelé malıch pivovarů. Zejména kvůli uzavření restaurací jim vırazně klesla poptávka. Právě tyto okolnosti vedly ke vzniku iniciativy s názvem Zachraň pivo, která má pomoci s prodejem již vyrobeného alkoholického nápoje.

„Tisíce piv čeká na záchranu od vás. Navařené, čerstvé a nepasterizované pivo totiž podléhá rychlé zkáze…Vylít několik tisíc litrů do kanálu může bıt pro některé z nás likvidační. Rozhodli jste se, že chcete pomoci české minipivovarské scéně?“ začíná příspěvek na facebookovıch stránkách iniciativy.

Podle zástupců této skupiny není nijak složité pomoci. „Stačí se mrknout na naši mapu, najít nejbližší prodejnu, piva zakoupit a vypít. Pojďte s námi tedy pivo zachránit tím, že ho vypijeme. Znáte snad příjemnější způsob, jak někomu pomoct?“ ptají se.

Za vznikem iniciativy stojí tım pivovaru Kytín. „S nástupem koronavirové krize nechceme sedět v koutě a nechat minipivovary na holičkách,“ píše se na internetovıch stránkách iniciativy, kde je také počítadlo oznamující, kolik piv zbıvá prodat.