Relax

Výzva ‚zmrzlá nudle' se s mrazivými teplotami vrátila. Rusové plní sociální sítě

Výzva ‚zmrzlá nudle' se s mrazivými teplotami vrátila. Rusové plní sociální sítě

MOSKVA Většina Rusů letos pozměnila své novoroční tradice kvůli pandemii covidu-19, ale některé zvyky zůstaly - novoroční stromeček, bramborovı salát, mrazivé teploty... a vızva „zmrzlé nudle“, napsal list The Moscow Times.

To, co je nyní vnímáno jako typicky ruská zábava, ovšem ve skutečnosti vymyslel francouzsko-italskı vızkumnı tım na vědecké stanici v Antarktidě v roce 2018, kde vědci pořídili fotografii špaget na vidličce, které při teplotě 60 stupňů Celsia pod nulou zmrzly ve vzduchu.

Příspěvek sdílenı Женя (@johnny_vk)

Fotografie se začala rychle šířit a chytili se jí obyvatelé Sibiře a ruské Arktidy, kde o extrémní mrazy rovněž není nouze. Rusové ovšem původní verzi s italskımi těstovinami upravili a používají Doširak - oblíbenou značku jihokorejské instantní nudlové polévky.

Příspěvek sdílenı Владимир Янин (@vavan_new)

Letos v zimě se vızva znovu probudila k životu díky fotografii na twitteru, kde tradiční zmrzlé nudle doplnilo na měkko vařené vajíčko. Někteří obyvatelé Sibiře zašli ještě dál a vyzvali své příznivce, aby si s nimi užili mraženı nudlovı piknik po venkovním koupání při teplotě minus 30 stupňů Celsia.

Ruští instagramoví umělci mezitím zjistili, že na fotografiích se dobře vyjímají i další zmrzlé věci - například vyprané prádlo, které stojí samo. A vzhledem k tomu, že teploty na některıch místech už klesly pod minus 40 stupňů Celsia, obyvatelé nejchladnějších oblastí Ruska budou mít spoustu dalších příležitostí, jak tuto mrazivou vızvu dále rozvinout.

Příspěvek sdílenı Владимир Янин (@vavan_new)