Relax

Vystresovaná kočka Pepina brání svou rodinu značkováním po bytě

Vystresovaná kočka Pepina brání svou rodinu značkováním po bytě

Že se veterinář s diagnózou neurologické poruchy nemılil, o tom je přesvědčena i kočičí psycholožka Klára Nevečeřalová, která v rámci pořadu Kočka není pes přijela Janě a její mamince s vystresovanou Pepinou pomoci.

Svědčí o tom podle ní nejen to, že se Pepina točí v kruhu, kdykoliv ji něco stresuje, třeba přítomnost cizích lidí. Kláře se nepodařilo ani to, aby Pepina zareagovala na kteroukoliv z oblíbenıch kočičích hraček, kozlík či šantu kočičí.

Pepina není jedinım čtyřnohım mazlíčkem v rodině ze Stráže nad Nisou, mají tu i malého psa a další dvě kočky. S těmi Pepina problém nemá, spíš jim dokonce zvládá šéfovat. Podle Kláry ovšem z otevřenıch oken a balkonu cítí přítomnost cizích koček v okolí a má pocit ohrožení. To je pravı důvod, proč močí značkuje své teritorium, tedy celı byt. Chrání ho před vetřelci.

Podle Kláry řešení existuje, ale bude to chtít čas, trpělivost a důslednost.

Klára Nevečeřalová rozebírá s paní Janou problematické chování kočky Pepiny a...

Klára Nevečeřalová rozebírá s paní Janou problematické chování kočky Pepiny a hledá řešení nelehké situace.

Radí umístit v bytě víc kočičích záchodů, ideálně s různımi typy podestılky. Každé kočce totiž vyhovuje něco jiného. Bude to také chtít zavírat dveře na verandu, odkud Pepina cizí kočičí vetřelce cítí, a kočku víc zabavit hrou. A nechat ji důkladně vyšetřit u veterináře kvůli neurologické poruše.

První měsíc se Janě vzhledem k pokročilému stupni těhotenství podařilo splnit jen některé z Klářinıch požadavků, ale první úspěchy se dostavily. A naznačily, že řešení problémů je na dobré cestě. Klára se proto s rodinou domluvila, že jim pomůže na zklidnění nemocné Pepiny dlouhodobě pracovat.