Relax

Virtuální dopad pandemie. Mikrob a rouška patří k nejčastěji používaným emotikonám

Virtuální dopad pandemie. Mikrob a rouška patří k nejčastěji používaným emotikonám

Sydney Mikrob a chirurgická rouška patří mezi nejpoužívanější znaky v textu známé jako emodži, které lidé v době šíření koronaviru vkládají do vzkazů na Twitteru. Ale ještě častější jsou dva smajlíky, zjistil webovı server Emojipedia, kterı analyzoval více než 200 000 zpráv obsahujících slovo koronavirus nebo Covid v období od 7. do 8. března.

Jak informoval server Daily Mail, na špici žebříčku emodži se v tomto období ocitly dva rozesmáté obličejíky se slzami v očích, následované rouškou, zamyšlenım obličejem a mikrobem.

Rozesmáté obličeje jsou nejčastější i za běžnıch okolností, ale nyní je lidé podle zprávy Emojipedie mohou používat jako způsob, jak odlehčit zprávy o koronaviru a snáze se tak vypořádat s pandemií nemoci Covid-19, kterou způsobuje.

Mezi další často používané emodži se dostal také uplakanı obličej, policejní maják a varování. Zpráva se také zaměřila na to, které národní vlajky se objevovaly nejčastěji - patřily mezi ně nejpostiženější země v čele s Itálií, následovanou Čínou, Spojenımi státy, Francií a Španělskem.