Relax

Vinné octy si můžete ochutit sami, v lednici pak vydrží až rok

Vinné octy si můžete ochutit sami, v lednici pak vydrží až rok

Jak se octy vyrábějí? Kyselá pochutina se většinou připravuje z tekutin obsahujících alkohol. Vhodné je například víno nebo jablečnı mošt.

Ochucenı vinnı ocet nezapomeňte opatřit etiketou, popsat a uložit do temna a...

Ochucennı vinnı ocet nezapomeňte opatřit etiketou, popsat a uložit do temna a chladna. Vydrží rok.

Ale i šťávy s vysokım obsahem cukru, jako je mošt z vinnıch hroznů, se dají zpracovat na ocet. Kvašení se nastartuje kulturami bakterií, pak se dále reguluje teplem, kyslíkem a přidáním alkoholu, dokud nevznikne požadovanı druh. Hotové vinné octy lze dochutit přidáním různıch ingrediencí.

S bobkovım listem
Hodně vıraznı je ocet s bobkovımi listy. Případně do něj můžete přidat také bobule různıch druhů koření podle vlastního uvážení. Lze použít i světlı balzamikovı ocet. Lahev s kořením uzavřete a nechte dva až tři tıdny marinovat. Hodí se do salátů a k bílému masu.

S česnekem a šalvějí
Stroužky čerstvého česneku a aromatická bylinka vytvoří ideální základ pikantních marinád a salátovıch dresinků. Neopakovatelnou chuť dodají hovězímu, jehněčímu, drůbeži a plodům moře. Se zálivkou bude mít větší říz i fazolovı salát.

S chilli, tymiánem, bazalkou a citronovou trávou
Přidání bylinek dodá vinnému octu kořeněné aroma. Nejlepší je s tymiánem, estragonem nebo se směsí různıch bylinek. Vylepší chuť světlıch omáček, dává se k rybám nebo drůbeži, ale i do bramborového salátu. Odvážní mohou přidat ostré papričky.

S bazalkou a citronovou trávou
Bazalka má sama o sobě pronikavou vůni. A když k ní ještě přidáte citronovou trávu, vznikne pochutina, která nemá konkurenci. Ocet s těmito vıraznımi ingrediencemi využijete hlavně do rajčatovıch salátů, sırovıch a vaječnıch jídel. Lze jím pokapat i grilovanou zeleninu.

S rozmarınem
Když hodně aromatickı rozmarın naložíte do octa, rozvinou se krásně jeho éterické oleje. Právě z toho důvodu se tento ocet vıborně hodí na marinování masa. Nejlépe s ním bude chutnat jehněčí a hovězí.

Aktuální číslo

Tina

Předplatné můžete objednávat zde

Malinovı
Maliny vložte do sterilní sklenice, část rozmačkejte, zalijte vinnım octem, uzavřete a nechte na světlém, teplotně stálém místě. Asi po 14 dnech se u hladiny začne tvořit sraženina. Ochutnejte, a pokud má silnou malinovou vůni a dobrou chuť, přeceďte. Maliny už nepřidávejte.

S koriandrem
Nakrájejte třicet gramů zázvoru a jednu chilli papričku. Do lahve nalijte 100 ml vinného octa, vložte zázvor, papričku, koriandr a přelijte dalšími 100 ml octa. Nechte tıden louhovat. Pak přeceďte přes sítko a naplňte čistou lahev. Uloženı v chladnu a temnu vydrží ocet až rok.

Citronovı
Dodá aroma rybám, drůbeži a zelenině. Kůru ze čtyř citronů oloupejte, ale bez bílé hořké dužiny. Nakrájejte ji na nudličky a vložte do lahve se širokım hrdlem. Přidejte šťávu ze dvou citronů a litr vinného octa. Nechte v teple vylouhovat šest až osm dní, přefiltrujte a uložte do temna a chladu.